nawadnianie trawników

Dom i piękny ogród – marzenie? Teraz to rzeczywistość!

Posiadanie domu to marzenie wielu z nas. Jednak warto wiedzieć, że oprócz przyjemności i korzyści, jakie niewątpliwie będziemy czerpać z faktu posiadania domu to jednak nigdy nie jest to też zupełnie pozbawione problemów. Każda rzecz ma bowiem swoją jasną i ciemną stronę. Dom np. wymaga więcej sprzątania, dbania o dach, piwnice, brak wilgoci…

Ciemne i jasne strony ogrodu

Z faktem posiadania domu nierozerwanie wiąże się także posiadanie choćby i malutkiego ogrodu. Zazwyczaj cieszymy się z tego faktu – któż bowiem nie lubi w ciepły dzień zjeść na świeżym powietrzu czy poczytać na huśtawce. Jednak, aby czerpać przyjemność z ogrodu, trzeba o niego dbać. Przede wszystkim dość wiele problemów sprawia tu odpowiednie nawadnianie ogrodów.

Automatyczne systemy nawadniania trawników – prawdziwy hit!

Niestety mało kto z nas ma czas każdego dnia podlewać ogród i trawnik. Deszcze zaś nie zawsze wystarczą, aby utrzymać piękne podwórko. Warto zatem zainwestować w automatyczne nawadnianie ogrodów. Na czym to polega?

Otóż w skład każdego takiego systemu wchodzą zraszacze do trawy, sterowniki i elektrozawory oraz przewody łączące poszczególne elementy systemu. W tym momencie warto napomknąć, że istnieją różne rodzaje zraszaczy do trawy – mogą one być stałe, ruchome oraz kroplujące. Wśród stałych możemy jeszcze wyróżnić wynurzane i niewynurzane. Oczywiście to są standardowe zestawy – zawsze możemy je powiększyć o dodatkowe detektory wilgotności, temperatury albo innych parametrów.

Zakup i montaż systemów nawadniania trawników

Większości z nas wydaje się, że takie nawadnianie ogrodów kosztuje bardzo dużo. To przekonanie bierze się w dużej mierze z amerykańskich filmów – widzimy, że takie zraszacze do trawy pojawiają się w bogatych amerykańskich domach. Jednak to wszystko jest nie do końca prawdą.
Oczywiście bowiem zakup takiego systemu jednorazowo wiąże się z wydaniem pewnej większej sumy. Jednak jest to jedynie jeden wydatek – później czekają na nas same oszczędności – czasu, pieniędzy, wody…

A jak wygląda montaż takiego systemu? Przede wszystkim najlepiej jest go zrobić na etapie planowania i tworzenia ogrodu, potem bowiem będziemy musieli zupełnie niepotrzebnie rozkopywać rabatki i klomby. Co więcej – dobrze jest zatrudnić do montażu profesjonalistę. On dokładnie orientuje się, jakie są systemy nawadniania trawników http://zielony-trawnik.pl/, urządzenia których firm sprawują się najlepiej, jak zamontować całość, które zraszacze do trawy będą najbardziej właściwe do jakich typów roślin itp. Ponadto pomoże on nam ustawić na początek wszystkie parametry!

Published by