Skip to content Skip to footer

Tekstylia w domu – jak je wybierać?

Tekstylia w domu to temat rzeka. Z różnego rodzaju tkanin produkuje się dziś tapicerki mebli, dywany, zasłony i wiele innych elementów wyposażenia naszych mieszkań. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej. Tym bardziej że mają one o wiele większe znaczenie, niż wiele osób myśli. Jak je wybierać i czym kierować się przy wyborze.

W jakim stylu urządzone jest mieszkanie?

Materiały w mieszkaniu dobrze jest dobrać zgodnie ze stylistyką, jakiej jest podporządkowany wystrój całego domu, czy pojedynczego pomieszczenia. W przypadku mieszkań urządzonych bardzo nowocześnie albo wręcz minimalistycznie, zdecydowanie najlepiej sprawdzą się tkaniny gładkie i kolorystycznie jednolite.

Zupełnie inaczej jest w sypialniach, które decydujemy się urządzić na sposób nieco bardziej tradycyjny, niezależnie od tego, do jakiej stylistyki się w danym przypadku odwołujemy. Będą tu pasować materiały dzianinowe, z wyraźną fakturą i wzorzyste. Pościel z falbaną 200×220 w różnych kolorach sprawdzi się w tym przypadku doskonale.

Kolory materiałów – jakie sprawdzą się najlepiej?

Nie bez znaczenia jest też kolor materiałów. Pościel z falbaną 200×220 w sypialni najlepiej spełni swoje zadanie, jeżeli wybierzemy kolory stonowane, które nie będą zanadto pobudzać i pozwolą odpocząć i zrelaksować się. Świetnie sprawdzają się tu różne odcienie zieleni, niebieskiego i szarości. Czarna pościel wygląda bardzo elegancko, choć może dawać nieco depresyjne wrażenie.

Z kolei w pomieszczeniach, w których przebywa się raczej za dnia, warto zadbać o obecność bardziej wyrazistych kolorów. W salonie, czy w kuchni można pozwolić sobie na obecność bardzo kolorowych tkanin, które na pewno sprawią, że nie zabraknie nam pozytywnej energii do działania.

Z czego wykonane są tkaniny i jakie ma to znaczenie?

Znacznie ma jednak nie tylko wygląd tkanin używanych w domu. Liczy się też materiał, z jakiego zostały wykonane. Wybór nawet najpiękniejszej pościeli z falbaną 200×220 może okazać się nietrafiony, jeżeli materiał okaże się źródłem energii.

Wbrew obiegowym opiniom o wiele lepiej sprawdzają się w tym przypadku materiały syntetyczne. W przeciwieństwie do tkanin naturalnych ich włókna mają bardzo prostą budowę, która sprawia, że materiał taki nie stanowi dobrego środowiska do rozwoju niebezpiecznych alergenów.

Pościel z falbaną 200×220 znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl