Skip to content Skip to footer

Włoskie lampy w polskich wnętrzach

Oświetlenie włoskie coraz częściej gości w polskich mieszkaniach. O ich wyborze decyduje oryginalne wykończenie oraz umiejętne łączenie tradycyjnych wzorów z bardzo nowoczesną kolorystyką. Z tego powodu lampy włoskie są idealnym rozwiązaniem, stosowanym w nowoczesnych wnętrzach.

Nie tylko kryształ


Włoscy producenci lamp najczęściej kojarzeni są z lampami z dużą ilością kryształowych i szklanych dodatków. Tymczasem we włoskich pracowniach powstają również lampy bardzo duże pod względem wielkości, ale bardzo lekkie, których działanie opiera się na kilku czy kilkunastu ramionach, zakończonych niewielką świetlówką LED. Lampy przypominające świetlnego jeża czy też złożone z kilkunastu cieniutkich kloszy o zróżnicowanej długości są idealne do nowoczesnych salonów. Ze względu na dość małą ilość światła, jaką emitują takie lampy włoskie, wskazane staje się uzupełnienie lampy wiszącej o kinkiety czy lampy podłogowe, które doświetlą wybrane przestrzenie. Coraz częściej sięga się po dwie czy trzy lampy wiszące o jednakowej wielkości, które umieszcza się w niewielkich odległościach od siebie. Takie wykorzystanie oświetlenia sprawdza się głównie w pomieszczeniach prostokątnych lub bardzo długich.

Kolorowe klosze


Drugim trendem, jaki wykorzystują włoscy producenci lampy, jest sięganie po duże klosze zakończone kołnierzem. Główne źródło światła jest umieszczone w kloszu o dość prostym kształcie, które przypomina otwarte naczynie. W zależności od wybranego modelu klosz jest w całości wykonany z nieprzezroczystego białego szkła lub też z ceramiki, którą pokrywa się kolorową błyszczącą farbą. W tym przypadku światło jest dodatkowo tłumione i oświetla jedynie wybrane przestrzenie – jasne światło, którego intensywność zależy tylko od mocy żarówki, dochodzi przez otwór otoczony kołnierzem. Ten rodzaj lamp świetnie wygląda jako połączenie lamp o kloszach w różnych kolorach i o różnej wielkości.

Dużo światła w ażurowej oprawie


Oświetlenie włoskie jest jednak bardzo zróżnicowane pod względem wykończenia. Niezwykle popularne są także otwarte klosze, które wykonuje się m.in. z kolorowego metalu i efektownie ozdabia ażurowymi wycięciami. Takie klosze ze względu na swoje efektowne wykończenie idealne są do wnętrz, w których wskazane jest stosowanie jednego źródła światła. Ten rodzaj kloszy może mieć bardzo różną barwę, może być również wykonany z papieru czy materiału. W przypadku innych niż metal wykończeń wskazane jest łączenie kloszy z dość silnie świecącymi świetlówkami LED, które dają jasne zimne światło.
Stylowe lampy włoskie kupisz w sklepie homelight.pl