Skip to content Skip to footer

Żyrandole klasyczne jako centralny punkt salonu

Projektując wystrój domu czy mieszkania nie można zapomnieć o tak istotnej kwestii, jaką jest oświetlenie. Wchodząc do salonu widzimy przede wszystkim żyrandol, który stanowi jego centralny punkt, widoczny na pierwszy rzut oka. Od tego, na jaki model się zdecydujemy zależy przede wszystkim charakter całego pokoju, nastrój oraz siła natężenia oświetlenia.

Żyrandole klasyczne i ich rodzaje

Obecnie na rynku oferta oświetleniowa jest tak obszerna i bogata, że czasami aż trudno zdecydować się na jeden, konkretny model. Żyrandole do salonu bardzo różnią się między sobą zarówno materiałem, z jakiego zostały wykonane, ilością punktów świetlnych oraz stylem. Poniżej przedstawiamy ich najpopularniejsze rodzaje:
– żyrandole kryształowe – wspaniałe, okazałe lampy, które kojarzą nam się z wysublimowanym gustem, elegancją oraz przepychem. Kojarzone bardziej z epoką renesansu są jednak ponadczasowe i bardzo chętnie wybierane również obecnie. Są produkowane w różnych stylach i wielkościach, jednak zawsze uwodzą użytkowników wspaniałą grą świateł i magią blasku.
– żyrandole mosiężne – piękne i bardzo trwałe żyrandole do salonu, które stanowią bardzo efektowne wykończenie pomieszczenia. Zazwyczaj produkowane są w dwóch rodzajach wykończeniowych: patynie antycznej oraz złotym połysku. Klosze tych lamp są zazwyczaj szklane lub abażurowe.
– żyrandole szklane – niezwykle efektowne lampy, które stanowią idealne wykończenie wnętrza. Fantastycznie sprawdzają się w każdym pokoju bez względu na jego rozmiar.
– żyrandole drewniane – wymagają bardzo specyficznego wystroju i są dość ciężkie, dlatego należy zachować wyjątkową ostrożność podczas wieszania lamp. Jednak zawieszone w salonie urządzonym w stylu klasycznym nadają mu bardzo ciekawego, zaskakującego i oryginalnego charakteru. Wszystkie rodzaje i style żyrandoli znajdziesz na stronie http://lampykemar.pl/3-lampy-wiszace.

Żyrandole do salonu – idealne lampy dla najbardziej wymagających klientów

Z uwagi na ogromny wybór lamp na obecnym rynku każdy ma szansę wybrać model, który nie tylko będzie odpowiadał jego osobistym preferencjom, ale również, który idealnie wpisze się w wystrój danego wnętrza. Piękne żyrandole klasyczne będą doskonale pasować zarówno do wnętrz urządzonych w bardzo minimalistycznym, wręcz ascetycznym stylu, jak i do tych nowoczesnych, a także (i przede wszystkim) do tych bardzo eleganckich i wytwornych.