żyrandole do salonu

Nowoczesne żyrandole do salonu

Wielu właścicieli mieszkań niechętnie decyduje się na nowoczesne żyrandole do salonu tłumacząc swój wybór tym, że salon to jednak najważniejszy pokój w całym domu, w którym nie ma miejsca na eksperymenty. Tymczasem nowoczesne lampy wiszące wcale nie muszą szokować swoją formą, choć zaskakują materiałami, jakie wykorzystuje się do zaprojektowania ich kloszy.

Głównie szkło i metal


Żyrandole klasyczne kojarzą się z kilkoma szklanymi kloszami, w których umieszczone są żarówki o różnej mocy. Podobne rozwiązania można również znaleźć w nowoczesnych żyrandolach, które dzięki swojemu oryginalnemu kształtowi podkreślą nowocześnie urządzone wnętrze. Salony to bardzo często pomieszczenia o wielu zastosowaniach. To w salonie przyjmuje się gości, ale również czyta czy ogląda telewizję, to również salon jest miejscem, gdzie rodzina wspólnie spędza czas. Z tego powodu liczy się możliwość włączania dowolnej liczby żarówek czy świetlówek, jakie zostały umieszczone w kloszach żyrandola. Żyrandole do salonu mogą posiadać klasyczne szklane klosze, które mogą być umieszczone w jednym, dużym kloszu wykonanym z metalu. Taki klosz zwykle zaskakuje swoją formą – szklane klosze umieszcza się zazwyczaj w dużych metalowych formach o prostym kształcie, zwykle cylindrycznym. To właśnie połączenie metalu i szkła przesądza o nowoczesności żyrandola.

Prosty kształt kontra oryginalność


Z punktu widzenia urządzania wnętrza za najbezpieczniejsze należy uznać żyrandole do salonu, które mają prostą formę. Geometryczne klosze, w których może się znaleźć nawet kilka źródeł światła, ale również niewielkie świetlne punkty umieszczone na prostych ramionach lamp wiszących można spotkać w salonach najczęściej. Ich zupełnym przeciwieństwem są żyrandole z kloszami wykonanymi z kompozycji z kryształu lub ciętego szkła. Ich dużym atutem jest wykończenie, w którym wykorzystuje się kompozycje ze szklanych koralików czy kawałków efektownie przyciętego szkła. To właśnie szklana kompozycja zapewnia dodatkowe efekty świetlne w postaci rozszczepiania światła. Ze względu na swoje efektowne wykończenie klosze zdobione kryształami coraz częściej mają geometryczną postać kompozycji opartych na okręgu czy czworokącie. Ten rodzaj lamp wiszących firmy http://lampykemar.pl/ nie jest jednak wskazany w przypadku salonów nowoczesnych, w których może sprawiać wrażenie kompozycji niezwykle ciężkiej.

W wielu projektach pojawiają się żyrandole o bardzo oryginalnym kształcie. Zwykle są to lampy wiszące, których klosze wykonuje się z oryginalnie ułożonych metalowych fragmentów lub drucików. W takim żyrandolu równie istotny jest dobór źródła światła o oryginalnym kształcie.

Published by