Skip to content Skip to footer

Bezpieczniki elektryczne

Bezpieczniki elektryczne odgrywają istotną rolę w każdym domu. Chronią one bowiem wszystkie urządzenia, takie jak na przykład: komputer, telewizor, pralkę, lodówkę lub mikrofalówkę. Zadaniem takich bezpieczników jest przede wszystkim wyłączenie obwodu elektrycznego, przez który przepłynął prąd, który miał zbyt duże natężenie.

Zadanie bezpieczników automatycznych

Bezpiecznik automatyczny to niesamowicie ważny element w instalacjach elektrycznych, które znajdują się w każdym budynku. Dawniej stosowało się bezpieczniki topikowe, aczkolwiek obecnie niemalże wszędzie używa się bezpieczników automatycznych. Budowa takiego bezpiecznika jest naprawdę bardzo prosta. Elementem aktywnym jest nie tylko wyzwalacz zwarciowy, ale również wyzwalacz przeciążeniowy. Obecnie standardem są bezpieczniki automatyczne o szerokości 17,7 milimetra. Podczas wyboru bezpieczników warto zwrócić przede wszystkim uwagę na ich jakość oraz cenę. Pod wieloma względami są one identyczne. Gwarantują nie tylko normy techniczne, ale również wszelkie względy praktyczne.

Korki elektryczne

Korki elektryczne są przede wszystkim ogromnym zabezpieczeniem dla instalacji elektrycznych. Taki bezpiecznik ma za zadanie ochronić budynek przed różnego rodzajami wypadkami, a także przed wszelkimi uszkodzeniami. Bezpieczniki produkowane są na określone prądy znamionowe. Wyróżnić można między innymi – 4 A, 16 A i 25 A. Wiele osób zastanawia się od czego zależy wybór odpowiedniego bezpiecznika. Otóż, wybierając takie urządzenie należy zastanowić się nad rodzajem obwodu oraz obciążeń. Bezpiecznik automatyczny jest zamiennikiem bezpiecznika topikowego. Wewnątrz tego produktu znajduje się wyzwalacz, który na skutek przepływu prądu o zbyt dużej wartości rozłącza się. Oprócz tego korki elektryczne są naprawdę niesamowicie trwałe – trzeba przyznać, że jest to ogromna zaleta. W domach najczęściej stosuje się bezpieczniki typu D. W takich instalacjach zazwyczaj używa się gwintu E27, do którego pasują korki w takich wymiarach, jak na przykład: 2A, 4A, 6A, 10A, 13A, 16A, 20A, 25A. Bezpieczniki elektryczne pod wieloma względami są ujednolicone, aczkolwiek mogą się one różnić zarówno jakością, jak i ceną. Warto jest wybrać produkt, który będzie cechował się ogromną jakością. W ten sposób będziemy pewni, że bezpiecznik jest całkowicie bezpieczny i trwały.

Zarówno bezpiecznik automatyczny, jak i bezpiecznik elektryczny posiada naprawdę wiele zalet. Produkty te muszą znajdować się w każdym budynku, ponieważ zapewniają nam bezpieczeństwo.