Skip to content Skip to footer

Ciekawe oświetlenie wewnętrzne

Wiele osób zdaje sobie sprawę z istoty oświetlenia wewnętrznego. Powinno ono być przede wszystkim funkcjonalne, ale jednocześnie warto zadbać o jego estetyczny wygląd. Z racji tego, iż z oświetlenia korzysta się nieustannie, należy zaopatrzyć się w takie, które posłuży na lata.

Jakie oświetlenie wewnętrzne jest najpopularniejsze?

Obecnie w trendy oświetlenia wpisuje się minimalizm. Niezależnie od typu lampy, warto postawić na elegancję, funkcjonalność oraz wytrzymałość.

W rankingu najlepszych lamp sufitowych ostatniego czasu widnieją pozycje wykonane głównie ze szkła. Bardzo modne okazują się żyrandole stworzone z dużej ilości szklanych kul. Taka lampa sufitowa prezentuje się naprawdę zaskakująco, wpasuje się w wiele wnętrz, niezależnie, czy wykonane są na wysoki połysk, czy mają bardziej przytulny charakter. Taka lampa niestety ma jedną istotną wadę – przez swój kształt może osadzać się na niej sporo kurzu, przez co wymaga częstszego czyszczenia niż standardowe klosze.

Inną równie modną lampą ostatnich sezonów są pociągłe, walcowate klosze. Dzięki minimalistycznemu stylowi nie zaburzą harmonii wnętrza, wpasują się doskonale w każdy styl i spełnią swoją rolę. Jednak jeśli wybierze się zbyt ciemny klosz, światło może rozchodzić się punktowo, a nie po całym pomieszczeniu, przez co ryzykuje się mniejszym natężeniem światła.

Oświetlenie wewnętrzne do sypialni

Jeśli chodzi o sypialnię, można naprawdę puścić wodze fantazji. W zależności jaki efekt chce się uzyskać, można znaleźć wręcz idealną lampę.

Przykładowo oryginalnego wyglądu nada pasek złożony z kolorowych lampek LED, który zostanie przymocowany pod łóżkiem. Takim oświetleniem można zazwyczaj sterować przy pomocy pilota.

Ważną częścią sypialnianego oświetlenia są lampki nocne. Można wybrać klasyczne, srebrne bądź złote lampki, które z łatwością da się ustawić na stoliku lub bardziej ekstrawaganckie, stworzone na hotelowy styl. Istotne jest aby cieszyły oko oraz spełniały swoją rolę.

Oświetlenie łazienkowe

Wybierając oświetlenie łazienkowe należy zwracać uwagę przede wszystkim na funkcjonalność.

Oświetlenie wewnętrzne w łazienkach powinno być wodoodporne. Podczas kąpieli łatwo o wprowadzenie wilgoci do pomieszczenia oraz unoszenie się kurzu, dlatego atutem będzie także odporność na kurz oraz zabrudzenia. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w wysokiej klasy lampy łazienkowe.