Skip to content Skip to footer

Jak udekorować kanapę za pomocą dekoracyjnych tekstyliów?

Dekoracyjne tekstylia do domu robią prawdziwą furorę. Ozdobne poduszki, poszewki dekoracyjne, koce i pledy to coś, co nie kosztuje dużo, a jednocześnie potrafi odmienić każde wnętrze i nadać mu zupełnie nowy charakter. Jeśli nie stać nas na wymianę fotela, kanapy albo łóżka w sypialni, wystarczy nonszalancko rozrzucić ozdobne poduszki, aby wyczarować wnętrze jak z żurnala. Na jakie dekoracyjne poszewki warto postawić w tym roku? Modny jest styl boho, motywy linearne nawiązujące do sylwetki kobiecej, a także wzory kwiatowe i geometryczne.

Poszewki ozdobne na poduszki

Ozdobne poduszki, które rozkłada się na kanapie albo fotelu, to naprawdę świetna inwestycja do każdego domu. Często można kupić je już za kilkanaście zł za sztukę, a wrażenie, które gwarantują, jest na wagę złota. Każdy znajdzie jakieś poszewki ozdobne, które będą najbardziej odpowiadały jego preferencjom. Tak naprawdę obecnie wśród dekoracji współwystępują różne style, można zatem wybierać zarówno wśród wzorów prostych i minimalistycznych, jak też bardziej ozdobnych. Modne są również różne tkaniny, z których szyje się poszewki dekoracyjne. Droższa opcja to poszewki z lnu, bawełny, a nawet wełny. Tańsze będą poszewki z mieszanki bawełny i poliestru. To, co je wyróżnia, to bogactwo wzorów i kolorów.

Na jakie dekoracyjne poszewki postawić?

Za pomocą dekoracyjnych poduszek możemy rozjaśnić wnętrze, ukryć mankamenty mebli, takie jak na przykład plamy na obiciu, wytarte siedziska. Warto o tym pamiętać. Czasami wystarczy połączyć dekoracyjne poduszki z pledem lub kocem, aby uzyskać naprawdę doskonały efekt. Jeżeli chcemy optycznie rozjaśnić wnętrze, stawiamy na dodatki w jasnych kolorach. W tym sezonie bardzo modne są między innymi poduszki dekoracyjne w różnych odcieniach beżu, szarości, kości słoniowej. Część poduszek może być gładka, bez wzorów, a część w jakieś printy. Bardzo popularne są między innymi motywy nawiązujące do stylu boho. Obecnie znajdziemy je w różnych sklepach sieciowych, zarówno tych tańszych, jak też tych droższych. Można zatem zafundować sobie stosunkowo niskim kosztem zupełnie nowe wnętrze na wiosnę. To właśnie ta pora roku sprzyja temu, aby eksperymentować z wyglądem wnętrza. Nie ma na co czekać. Czas działać.