Skip to content Skip to footer

Jak wybrać krzesła kuchenne, które będą wygodne i gustowne?

Kuchnia już od wielu lat jest sercem domu. Stół jest miejscem centralnym, przy którym spotykamy się, by zjeść posiłek, wypić kawę czy porozmawiać. Jak wybrać krzesła do kuchni, by były nie tylko eleganckie, ale również wygodne?

Zgodność stylu

Krzesła kuchenne muszą pasować do wyposażenia naszego mieszkania. Tylko wtedy uzyskamy spójne, harmonijne wnętrze, które będzie gustowne i przytulne.

Do kuchni skandynawskiej idealnie będą pasowały krzesła drewniane. Bielone siedzisko i oparcie będą idealne. Do kuchni w stylu industrialnym będą pasowały krzesła, które będą miały elementy z czarnego metalu. Krzesła drewniane z giętymi nogami sprawdzą się we wnętrzu prowansalskim.

Krzesła kuchenne nowoczesne pięknie wyglądają, gdy są z tworzywa sztucznego. Jest to również dobry sposób na wprowadzenie koloru do pomieszczenia. Czerwone, czarne czy zielone krzesła sprawią, że kuchnia będzie barwna i ciekawa. Efektownie wyglądają również przezroczyste krzesła. Kultowe „duchy” są zaskakujące i niebanalne. Można je ustawić samodzielnie lub wybrać do kompletu krzesła kuchenne w innym kolorze.

Komfort również ma znaczenie

Wybierając krzesła do kuchni koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów. Bardzo ważna jest wygoda, nie tylko wygląd krzesła ma znaczenie.

Najwygodniejsze krzesła mają nie tylko oparcie, ale również podłokietniki. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na takie krzesła. Trzeba pamiętać, że zajmują one dużo miejsca. Krzesło ma około 60 cm, konieczna jest około 20 cm odległość między siedziskami, by osoby obok siebie nie trącały się łokciami.

Krzesła kuchenne nowoczesne, które nie posiadają podłokietników zajmują mniej miejsca. Sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach.

Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest siedzisko. Można zdecydować się na drewniane, plastikowe lub tapicerowane.

Krzesła do kuchni tapicerowane są wygodne i bardzo eleganckie. Wybierając obicie trzeba zwrócić uwagę, by materiał obiciowy był łatwy do utrzymania w czystości. W kuchni do zabrudzeń dochodzi częściej niż w innych pomieszczeniach.

Wybierając obicie warto zwrócić uwagę na skórę. Jest wyjątkowo elegancka. Jej największą wadą jest cena, która nie należy do najniższych. Tańszym odpowiednikiem skóry jest eco skóra. Jest to również gustowne rozwiązanie, ale nieco mniej kosztowne. Trzeba jednak pamiętać, że eco skóra nie jest tak wytrzymała jak skóra.