Skip to content Skip to footer

Czym się kierować przy wyborze kołdry?

Wymarzona, sprzyjająca wypoczynkowi sypialnia to nie tylko miły dla oka wystrój i łóżko z wygodnym materacem. Równie ważne są pozornie drobne, mało znaczące akcesoria, takie jak chociażby służące w nocy nakrycie. Dobra kołdra powinna osłaniać przed chłodem, ale nie powodować przegrzewania się. Powinna być lekka i przyjemna w dotyku. Gdzie ją kupić?

Jakie kryteria musi spełniać wygodna kołdra?

Wydawałoby się, że nie ma nic łatwiejszego niż pójść do sklepu i kupić kołdrę do sypialni. Tymczasem obecnie wybór pościeli jest tak duży, że wiele osób może czuć się zgubionych. Jakimi kryteriami się kierować, by kołdra spełniła wymagania i zagwarantowała spokojny, bezpieczny sen? Po pierwsze, warto dokładnie zmierzyć łóżko, by wiedzieć, jaki rozmiar wybrać. Nakrycie powinno być większe od wymiarów materaca, by spokojnie można było nim okryć całe ciało. Jeśli kołdra ma być przeznaczona dla dwóch osób, powinna być jedną z tych największych dostępnych w sklepie – na łóżko dwuosobowe. Inna kwestia to grubość kołdry – tę trzeba dopasować do pory roku, ale i do swoich upodobań. W sklepach dostępne są kołdry zimowe, letnie oraz całoroczne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze nakrycia do spania?

Wybierając kołdrę, warto szczególną uwagę zwrócić na materiał, z którego została wykonana. Ten może być naturalny lub syntetyczny. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.Kołdry naturalne, najczęściej puchowe lub wełniane, są idealne na zimę, bo dobrze trzymają ciepło. Niestety, bywają bardzo ciężkie i są racze trudne w utrzymaniu. Wymagają specjalistycznego czyszczenia. Ich wadą jest także wysoka cena. Zaletą – fakt, że naturalne materiały nie blokują przepływu powietrza i nie powodują przegrzewania się. Syntetyczna kołdra jest zwykle przyjemnie lekka, miła w dotyku, występuje w różnych grubościach. To produkt antyalergiczny, nadający się do prania w pralce. Może jednak blokować obieg powietrza, a przez to sprzyjać przegrzewaniu się.

Gdzie szukać wygodnych, starannie uszytych kołder do domu?

Niezależnie od wybranej opcji – naturalnej lub syntetycznej – kołdra powinna pochodzić od renomowanego producenta, który dba o jakość materiału i staranność wykończenia, zarówno, jeśli chodzi o wkład, jak i o materiał zewnętrzny nakrycia.Kołder dobrej jakości najlepiej szukać w sprawdzonych sklepach współpracujących z renomowanymi markami. Te działają i stacjonarnie, i w sieci – te internetowe oferują często ogromny wybór i atrakcyjne ceny.

Kołdry znajdziesz w ofercie Vege Home.