Skip to content Skip to footer

Ciekawe wnętrze dzięki retro dodatkom

Jeśli lubisz urządzać wnętrze lub zastanawiasz się nad wprowadzeniem ciekawych zmian do swojego domu czy mieszkania, świetnym pomysłem będzie urozmaicenie pomieszczenia retro dodatkami!

Czym są vintage dodatki?

Są to elementy wystroju, które są staromodne, kupione w antykwariatach meblowych bądź nowoczesnych salonach, ale stworzone na wzór starych sprzętów domowych. Dodają niepowtarzalnego uroku wnętrzu i sprawiają, że wystrój staje się niekonwencjonalny.

W jakie retro dodatki warto zainwestować?

Ciekawym rozwiązaniem byłby zakup gramofonu. On najbardziej kojarzy się z ekskluzywnym, staromodnym wnętrzem. Jednak wadą takiego zakupu jest cena prawdziwego gramofonu oraz wielkość – jest on pokaźnych rozmiarów, w związku z czym nie będzie pasował do każdego pomieszczenia.

Jednak sprzęt, który wpasuje się w każde wnętrze to lampa retro. Jest to połączenie pięknego wyglądu z użytecznością. Lampa vintage doda niepowtarzalnego klimatu, a jednocześnie będzie praktycznym źródłem światła. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem i fasonem lampy, który sprawdzi się w naszym wnętrzu.

Gdzie można kupić lampę vintage?

Jak to zostało wcześniej wspomniane, taką lampę można otrzymać w antykwariacie meblowym. Jednak wiąże się to często z koniecznością jej odnowy i dokładnego wyczyszczenia, zatem to rozwiązanie nie sprawdzi się u osób, którym zależy na czasie oraz nie przepadają za renowacją sprzętów.

Innym sposobem na pozyskanie lampy vintage jest udanie się do salonu, który oferuje nowe meble, ale wykonane na staromodny wzór. Dzięki temu zyskamy sprzęt z gwarancją jakości i w szukanym klimacie.

Gdzie wykorzystać lampę bądź żyrandol retro?

Istnieje wiele ciekawych lokacji, w których lampa vintage wpasuje się idealnie. Między innymi, jeśli jest małych rozmiarów, można lampę retro postawić na stoliczku nocnym. Sprawi, że sypialnia stanie się naprawdę przytulna, a światło, które da lampa retro, ułatwi wieczorne czytanie książki.

Żyrandol retro zawieszony nad stołem w jadalni doda charakteru pomieszczeniu. Zmieni nudne miejsce do jedzenia w wyjątkowe wnętrze, które będzie wyglądać wręcz ekskluzywnie. Żyrandol retro to idealny akcent w pomieszczeniu urządzonym wyłącznie ze staromodnych mebli, jak i we wnętrzu w pełni nowoczesnym, gdzie akcent takiej lampy retro nada niepowtarzalnego klimatu.