Skip to content Skip to footer

Czym się różni kuchnia na wymiar od kuchni do zabudowy?

Podczas przeprowadzania remontu kuchni błąd popełnić można w naprawdę w wielu aspektach i wyborach. Warto więc, aby możliwość tego błędu możliwie najskuteczniej ograniczyć. A gdzie tkwi on najczęściej? Zdecydowanie w poprawnym rozpoznaniu pojęć kuchni na wymiar i do zabudowy.

Dlaczego to tak ważne?

Dlaczego jednak w ogóle zawracać sobie głowę tym, co oznaczają poszczególne pojęcia? Czy nie warto po prostu kupić potrzebne meble, szybko je zamontować i cieszyć się nową, całkowicie odremontowaną kuchnią?Można tak zrobić, jednak wiąże się to po pierwsze z ryzykiem poniesienia bardzo dużego kosztu w przypadku zamówienia nie tego, co się naprawdę chciało, a po drugie związane z tym opóźnienia czasowe i konieczność albo wprowadzenia zmian w projekcie i dostosowania się do niego, lub też oczekiwanie na zwroty, lub zamiany zamówionych mebli. I tak źle i tak niedobrze. A najlepiej byłoby po prostu od samego początku wiedzieć, co się chce.

Kuchnia na wymiar

Wiele osób sądzi, że jeśli wybierze meble kuchenne na wymiar w Poznaniu lub Warszawie, to przedstawiciel danej firmy przyjedzie do ich mieszkania, zmierzy wszystko i zrealizuje zamówienie wraz z montażem. Wielu inwestorów właśnie tak postrzega ten rodzaj mebli kuchennych.

A rzecz wygląda zgoła inaczej. Szukając mebli kuchennych na wymiar w Poznaniu lub Warszawie, trzeba liczyć się z tym, że ogromną część pracy trzeba będzie wykonać samodzielnie. Chodzi tu o takie działania jak samodzielne pomierzenie wszystkiego w kuchni, samodzielne zdecydowanie o tym, gdzie i jakie będą znajdowały się meble itd. Klient decyduje dosłownie o wszystkim, O wymiarze, ilości, kształcie lub nawet zastosowanym materiale. Zakład stolarski jedynie przygotowuje dane meble. Nie musi ich nawet montować u klienta, lecz jest oczywiście taka możliwość.

Kuchnia do zabudowy

Remontując kuchnie, wielu inwestorów zastanawia się, czy meble kuchenne na wymiar w Poznaniu da się szybko zamówić, czy też trzeba czekać, czy ma się przed oczami fachowca, który zrealizuje wszystko od A do Z itd. Jak widać, jest to błąd i nie na tym, ta usługa polega.

Jak jednak nazywa się usługa, która jest tym, czego się szuka? Jest to oczywiście kuchnia do zabudowy. Decydując się na taki rodzaj usługi można mieć pewność, że po pierwsze każdy centymetr kuchni zostanie odpowiednio zagospodarowany, a po drugie za całość projektu odpowiedzialna będzie firma go wykonująca. Cały projekt, pomiary i wykonanie zrealizowane będzie przez zawodowego projektanta, który zatrudniony jest przez firmę projektującą meble.