Skip to content Skip to footer

Dostawca ekogroszku zaprasza na zakupy

Węgiel to nadal podstawowy składnik opałowy w wielu domach. Oczywiście najtańszy węgiel jest dostępny na Śląsku, gdzie bardzo często skład opału oferuje go po konkurencyjnych cenach. Jednak w wielu miejscach w Polsce pojawiają się składy opału, które dzięki regularnej współpracy z kopalniami mogą również oferować węgiel o różnej granulacji, dostępny jako produkt na wagę lub workowany, w bardzo przystępnych cenach. Bardzo często firma prowadząca skład opału działa również jako dostawca węgla, który zapewnia ciągłość w dostawach węgla nie tylko firmom, ale również odbiorcom indywidualnym. W tym drugim przypadku jest to możliwe pod warunkiem zakupu wskazanej przez skład ilości węgla.

Jaki węgiel oferuje dostawca węgla


Składy opału takie jak http://www.alpari.com.pl/hurt nie skupiają się tylko na jednym rodzaju odbiorcy, podobnie jak oferują różne rodzaje węgla o zróżnicowanej kaloryczności i granulacji. Związane jest to z różnymi potrzebami klientów, którzy mogą przy wielu rodzajach węgla dodatkowo zadecydować, czy chcą otrzymać produkt workowany, czy może dostępny jedynie na wagę. Dostawca ekogroszku oferuje drobny węgiel w postaci miału czy koksu, czyli najdrobniejszych rodzajów węgla o granulacji odpowiednio do 20 mm dla miału węglowego oraz od 20 do 80 mm w przypadku koksu. Nieco większy rodzaj węgla to najpopularniejszy ekogroszek. Ten rodzaj węgla ma granulację od 8 do 25 mm, przy czym jest dostępny zarówno w wersji normalnej, jak i wysokokalorycznej. Jako dostawca ekogroszku skład opału dostarcza zarówno ekogroszek na wagę, jak i węgiel workowany, dostępny w workach po 25 kg. Jednak darmową dostawę może gwarantować złożenie zamówienia na określoną ilość węgla.

Nie tylko węgiel drobny


Większość składów opału oferuje również węgiel o większej granulacji. Nieco większą granulacją niż ekogroszek charakteryzuje się groszek, którego granulacja sięga do 40 mm. Pod względem granulacji kolejnym rodzajem węgla jest orzech, który może być dostępny w różnych wersjach, różniących się granulacją oraz kalorycznością. Co do zasady granulacja węgla w postaci orzechu nie przekracza 100 mm. Dużo większa od orzecha jest kostka, która może mieć wielkość od 70 do 200 mm. Kostka jest jednak dostępna jedynie jako produkt na wagę. Granulacją od 90 do 250 mm charakteryzuje się z kolei orzecho-kostka, która również nie jest dostępna w postaci workowanej.

Odbiorcy hurtowni, do których najczęściej zalicza się przedsiębiorstwa, mogą liczyć nie tylko na jednorazową dostawę węgla, ale również ciągłość dostaw w przypadku złożenia zapotrzebowania na węgiel na cały rok.