Skip to content Skip to footer

Dom i piękny ogród – marzenie? Teraz to rzeczywistość!

Posiadanie domu to marzenie wielu z nas. Jednak warto wiedzieć, że oprócz przyjemności i korzyści, jakie niewątpliwie będziemy czerpać z faktu posiadania domu to jednak nigdy nie jest to też zupełnie pozbawione problemów. Każda rzecz ma bowiem swoją jasną i ciemną stronę. Dom np. wymaga więcej sprzątania, dbania o dach, piwnice, brak wilgoci…

Ciemne i jasne strony ogrodu

Z faktem posiadania domu nierozerwanie wiąże się także posiadanie choćby i malutkiego ogrodu. Zazwyczaj cieszymy się z tego faktu – któż bowiem nie lubi w ciepły dzień zjeść na świeżym powietrzu czy poczytać na huśtawce. Jednak, aby czerpać przyjemność z ogrodu, trzeba o niego dbać. Przede wszystkim dość wiele problemów sprawia tu odpowiednie nawadnianie ogrodów.

Automatyczne systemy nawadniania trawników – prawdziwy hit!

Niestety mało kto z nas ma czas każdego dnia podlewać ogród i trawnik. Deszcze zaś nie zawsze wystarczą, aby utrzymać piękne podwórko. Warto zatem zainwestować w automatyczne nawadnianie ogrodów. Na czym to polega?

Otóż w skład każdego takiego systemu wchodzą zraszacze do trawy, sterowniki i elektrozawory oraz przewody łączące poszczególne elementy systemu. W tym momencie warto napomknąć, że istnieją różne rodzaje zraszaczy do trawy – mogą one być stałe, ruchome oraz kroplujące. Wśród stałych możemy jeszcze wyróżnić wynurzane i niewynurzane. Oczywiście to są standardowe zestawy – zawsze możemy je powiększyć o dodatkowe detektory wilgotności, temperatury albo innych parametrów.

Zakup i montaż systemów nawadniania trawników

Większości z nas wydaje się, że takie nawadnianie ogrodów kosztuje bardzo dużo. To przekonanie bierze się w dużej mierze z amerykańskich filmów – widzimy, że takie zraszacze do trawy pojawiają się w bogatych amerykańskich domach. Jednak to wszystko jest nie do końca prawdą.
Oczywiście bowiem zakup takiego systemu jednorazowo wiąże się z wydaniem pewnej większej sumy. Jednak jest to jedynie jeden wydatek – później czekają na nas same oszczędności – czasu, pieniędzy, wody…

A jak wygląda montaż takiego systemu? Przede wszystkim najlepiej jest go zrobić na etapie planowania i tworzenia ogrodu, potem bowiem będziemy musieli zupełnie niepotrzebnie rozkopywać rabatki i klomby. Co więcej – dobrze jest zatrudnić do montażu profesjonalistę. On dokładnie orientuje się, jakie są systemy nawadniania trawników http://zielony-trawnik.pl/, urządzenia których firm sprawują się najlepiej, jak zamontować całość, które zraszacze do trawy będą najbardziej właściwe do jakich typów roślin itp. Ponadto pomoże on nam ustawić na początek wszystkie parametry!