Skip to content Skip to footer

Popularne akcesoria remontowe

Obecnie hurtownie budowlane mają duże doświadczenie w branży akcesoriów remontowych oraz dostarczają obszerny asortyment produktów standardowych i specjalistycznych na placach budowy, a także świadczą usługi w zakresie pomocy przy wyborze sprzętu. Oferowane w nich akcesoria budowlane to m.in. systemy wsparcia, kanały i zbrojenia ścienne.

Akcesoria do mocowania kanałów i śrub

Kanały wejściowe wymagają niezbędnej regulacji przy zamocowaniu na betonie, co może wyeliminować wiercenia na placu budowy, oszczędzając czas i pieniądze na miejscu. Kanały wejściowe są stosowane w szerokiej gamie zastosowań, gdzie wymagane są silne połączenia, w tym projekty dotyczące infrastruktury dużej skali, takie jak tunele i mosty. Właściwości konstrukcyjne, takie jak zintegrowane otwory ułatwiają mocowanie kanałów do drewna, a wypełnienie zapobiega przedostawaniu się betonu do kanału podczas odlewania. Dobra hurtownia budowlana posiada szeroką gamę kanałów odlewania i powiązanych elementów mocujących nadproża od wiodących na rynku producentów.

Wzmocnienie murów, kanały i systemy do zabudowy naściennej

Wyroby wzmacniające cegłę zwiększają wytrzymałość ścian murowanych, zapewniając większą odporność na obciążenia boczne i zmniejszając ryzyko pęknięć.. Każda dobrze wyposażona hurtownia budowlana posiada asortyment produktów do zbrojenia. Kanały ścienne przeznaczone są do zamocowania stalowych wsporników do murów i kanałów stałych, które można mocować do betonu lub konstrukcji stalowej. Wszystkie zakresy produktów są dostępne w różnych rozmiarach, dostosowanych do potrzeb budowania.
Systemy rozruszników ścianek umożliwiają bezpieczne i szybkie powiązanie ścian murowych z istniejącymi murami. Akcesoria remontowe tego typu ograniczają ilość niestabilnych ruchów w górnej części ścian murowych.

Złącza dachowe, uchwyty kątowe i uszczelniacze

Zaprojektowane do łączenia kratownic, krokwi i dźwigarów z płytami ściennymi, różnorodne złącza dachowe idealnie nadają się do zabezpieczania konstrukcji. Kątowniki i opaski umożliwiają natomiast łączenie drewna w różnych kątach i często są wykorzystywane do mocowania słupów, kratownic i płatwi. Szczeliwa zapewniają z kolei odpowiednią szczelność konstrukcyjną, zarówno w przypadku cegły, szalunków, połączeń podłogowych, jak i szczelin wokół drzwi i okien,

Hurtownie budowlane posiadają w swojej ofercie także inne akcesoria remontowe, takie jak wsporniki, mocowania pasków i szpilek, kleje czy taśmy. Akcesoria budowlane tego typu są w stanie m.in. wyeliminować przecieki.