Piękne, zadbane ogrody z fantazyjnie wytyczonymi ścieżkami i ciekawymi roślinami to coraz częstszy widok zarówno na wsiach jak i w miastach. Coraz rzadziej ogląda się zapuszczone sady i zarosłe chaszczami tereny wokół domków jednorodzinnych. Zmianie uległa też struktura rodzinnych ogrodów działkowych. Z działek warzywnych przeistoczyły się w oazy relaksu po pracy. Taka zielona rewolucja wymaga nowego podejścia do całej architektury ogrodowej.
Zagospodarowanie terenu zielonego przy domu
Jednocześnie z budową nowego domu bądź remontem starego planuje się wygląd całej działki. Na początku rozplanować trzeba usytuowanie małej architektury: ustalić położenie sauny, altany narzędziowej, oczka wodnego i innych obiektów. Na tym etapie prac warto zastanowić się, czy sauna oraz domki narzędziowe drewniane zostaną ukryte w głębi ogrodu, wśród drzew, czy też mają znajdować się blisko domu. Kolejnym punktem realizacji zagospodarowania ogrodu będzie wytyczenie grządek, dróg i ścieżek, rozplanowanie drzew owocowych i ozdobnych. Dopiero na końcu, korzystając z fachowego doradztwa można zdecydować o doborze bylin, traw, kwiatów jednorocznych oraz warzyw.
Mała architektura ogrodowa
Każdy miłośnik ogrodu wie, jak ważne jest wygodne i praktyczne usytuowanie domku narzędziowego oraz mebli ogrodowych. Na rynku dostępne są domki narzędziowe drewniane, blaszane oraz plastikowe. Wybór odpowiedniego modelu zależy od charakteru ogrodu i zasobności portfela inwestora. Decydując się na altankę z drewna, można połączyć ją z częścią wypoczynkową w postaci tarasu oraz dobrać pasującą stylem saunę ogrodową oraz drewniane meble. Jeśli w ogrodzie wytyczono miejsce pod oczko wodne, warto postawić przy nim pomost lub drewniany mostek.
Narzędzia ogrodnicze
Nie wystarczy postawić drewnianego domku na narzędzia, trzeba go jeszcze odpowiednio wyposażyć. Każdy, nawet początkujący ogrodnik wie, że nie utrzyma się pięknego ogrodu bez ciężkiej i żmudnej pracy przy użyciu narzędzi. Do podstawowych zaliczymy grabie do trawy oraz grabie do gleby, szpadel, motykę, znacznik, widły, łopata, nożyce do żywopłotu, nożyce do trawy, podkaszarka, kosiarka. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w węże ogrodnicze,wiaderka, konewki i kosze. Już ten pobieżny przegląd narzędzi pokazuje, że pomieszczenie na narzędzia ogrodnicze musi być pojemne i solidne.
Domki narzędziowe drewniane dostępne są w ofercie sklepumegiw4garden.pl.