Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na spray mop?

Mop ze spryskiwaczem z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Użytkownicy cenią sobie przede wszystkim fakt, że produkt jest niezwykle wygodny w stosowaniu. Ponadto jest bardzo przydatny, gdy konieczne jest bardzo szybki przetarcie podłogi lub pozbycie się plamy. Nie wszyscy jednak wiedzą czym jest spray mop.

Czym jest spray mop?

Jest to mop ze spryskiwaczem, który do pracy nie potrzebuje wiaderka z wodą. Woda wymieszana z detergentem umieszczona jest bowiem wewnątrz produktu lub w specjalnym pojemniku, który jest z kolei zamontowany na drążku. W momencie, gdy użytkownik potrzebuje wody naciska na odpowiedni przycisk, który uruchomi pompkę. Następnie podłoga przed mopem zostanie nią spryskana.

Warto również podkreślić, że wygląd mopa z dozownikiem jest bardzo podobny do mopa płaskiego. Produkt również wyposażony jest w wymienne ściereczki, które należy założyć na stopę myjącą. Ściereczki nie tylko zbierają wodę, ale również są niezwykle pomocne w usunięciu różnego rodzaju zabrudzeń. Rekomendowane jest dobranie ich do powierzchni, które planuje się umyć.

Jakie są zalety mopa ze spryskiwaczem?

Jednym z najczęściej wymienianych atutów produktów jest brak konieczności ściągania, moczenia, płukania ściereczki. Ponadto użytkownik nie musi się schylać, a także nosić wiaderka. Produkt jest niezwykle przydatny, gdy potrzeba umyć bardzo małą powierzchnię.

Omawiany mop jest także świetnym rozwiązaniem na parkiet oraz panele. Podłoga w ten sposób nie będzie miała kontaktu z bardzo dużą ilością wody. Osoba korzystająca z produktu ma również możliwość zdecydowanie intensywniejszego spryskania większych zabrudzeń czy regulowania poziomu wody.

Produkt praktycznie do każdej powierzchni

Spray mop zda egzamin do każdego rodzaju podłogi. Produkt może zatem zostać wykorzystany podczas mycia ceramiki, kamienia, szkła, parkietu, paneli czy płytek zewnętrznych oraz wewnętrznych. Warto zdawać sobie sprawę, że niektóre dostępne na rynku modele doskonale sprawdzą się przy myciu innych powierzchni płaskich.

Konieczne jest zastosowanie właściwej ściereczki. Najbardziej uniwersalną mikrofibrę użytkownik może wykorzystać praktycznie w każdej sytuacji. Bardzo dobrym wyborem będzie również bawełna. Należy oczywiście podkreślić, że wkłady z tego właśnie materiału będą droższe. Bawełnę spokojnie można wykorzystać nie tylko na parkiecie, ale również na panelach. Nie można zapomnieć, że przy korzystaniu ze spray mopa ściereczka będzie tylko lekko wilgotna. Większe będzie zatem tarcie.