Skip to content Skip to footer

Niezwykłe bogactwo okuć meblowych

Choć często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielką rolę odgrywają, ich wybór jest coraz szerszy. Okucia meblowe stają się dzięki temu coraz ważniejszym zagadnieniem dla tych, których fascynują zagadnienia związane z aranżacją wnętrz oraz pięknymi meblami. Jak szeroki jest ich asortyment?

W trosce o wygodę: zawiasy i prowadnice’

W Poznaniu okucia meblowe często są traktowane jako elementy o typowo funkcjonalnym przeznaczeniu. W tej sytuacji nie powinno dziwić, że w sklepach z meblami najwięcej uwagi poświęca się zawiasom i prowadnicom.

Zawiasy to niezwykle ważne okucia meblowe w Poznaniu zwraca się uwagę na takie ich cechy, jak mechanizm pozwalający na ciche domykanie się drzwiczek mebli oraz na to, jak wielki jest kąt otwarcia.

Funkcjonalność i trwałość to ważne kwestie w przypadku prowadnic do szuflad. Prowadnice kulkowe i rolkowe to popularne rozwiązania, choć coraz większą popularnością cieszą się też te prowadnice, dzięki którym niedomknięta szafka zamyka się automatycznie.

Okucia meblowe o funkcji dekoracyjnej

Bezpieczeństwo i wygoda – taką rolę zazwyczaj mają spełniać okucia meblowe W Poznaniu coraz więcej uwagi poświęca się jednak i temu, w jaki sposób te niewielkie elementy mogą wpływać na wygląd mebli i na ogólną aranżację wnętrza.

Dla tych, którzy za pomocą okuć meblowych chcą zmieniać styl swych mebli, dobrą wiadomością będzie to, że stale poszerza się asortyment gałek i uchwytów do mebli. Wśród takich okuć meblowych pojawiają się i elementy o typowo nowoczesnym charakterze, jak i takie, które idealnie nadają się do wnętrz o rustykalnych. Im szerszy wybór takich dodatków, tym więcej możliwości na stworzenie w swym domu ciekawej aranżacji.

Praktycznie i elegancko: co jeszcze można wybrać?

Dla tych, którzy szukają w Poznaniu okuć meblowych będących i ozdobą, i praktycznym dodatkiem, ciekawym wsparciem będą stópki do mebli, posiadające możliwość regulacji. Dzięki temu każdy sam może ustalić, jaka przestrzeń ma pozostać wolna pomiędzy regałem czy szafą a podłogą. Stópki takie wykonane są z trwałych materiałów, a ich wybór jest tak szeroki, iż do każdego wnętrza znajdzie się idealne rozwiązanie.

A co z zamkiem do szafy? Teoretycznie i tu liczy się głównie trwałość i wygoda korzystania, jednak producenci okuć meblowych tego typu poświęcają coraz więcej uwagi wyglądowi takich dodatków. Efekt? Nasze szafy mogą zyskać nowoczesne, proste zamki, mogą też zostać ozdobione takim dodatkiem, który będzie nie tylko ułatwiał zamykanie szafy, ale i cieszył oczy.