Skip to content Skip to footer

Jak wybierać kołdrę?

Gdy wybiera się kołdry trzeba brać pod uwagę między innymi to, jak zamierza się je użytkować. Ma to duże znaczenie w kontekście zdecydowania się na takie produkty, które posiadają właściwości pozwalające zapewnić komfort użytkowania.

W jakim okresie ma być używana kołdra?

Jednym z kryterium wyboru kołder jest to w jakim okresie roku ma być ona używana. Decydować można się w tym względzie na kołdry:
– na lato,
– na zimę,
– całoroczne. Jeśli chce się korzystać z bardziej dopasowanych do poru roku kołder lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na oddzielne kołdry na lato lub na zimę. Natomiast całoroczne kołdry naturalne wełniane są w stanie zapewnić możliwość wygodnego korzystania z nich zarówno w okresie letnim jak też zimowym.

Naturalne wypełnienie kołder

Wiele osób woli korzystać z wypełnień, które wykonane są z naturalnych wypełnień. Najbardziej popularnym materiałem jest nadal puch. Jednak wielu klientów wybiera kołdry naturalne wełniane, które są w stanie zapewnić znacznie większą delikatność. Na rynku kołder naturalnych wełnianych można obecnie zdecydować się między innymi na takie, które wykonywane są z egzotycznej wełny realizowanej z wielbłądów czy merynosów australijskich. Przy wybieraniu kołder naturalnych wełnianych warto brać pod uwagę między innymi typ wełny, ale również to jaka ilość wypełnienia jest zrealizowana z wełny. W najlepszych na rynku produktach sto procent wypełnienia zrealizowana jest z wełny. Wówczas można liczyć na to, że kołdra naturalna wełniana będzie w stanie oferować najwyższy standard użytkowania.

Klasa ciepła kołdry

Gdy kupuje się kołdry naturalne wełniane trzeba brać pod uwagę również klasę ciepła. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia właściwości cieplnych, które wpływają na komfort użytkowania kołder porą letnią czy zimową. Najczęściej właściwości takie zależą od gramatury kołder. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że producenci mogą używać nieco odmiennych skal klasy ciepła. Z punktu widzenia klasy ciepła wyróżnić można takie kołdry jak letnie, zimowe, całoroczne, podwójne, na cztery pory roku. Jeśli chce się pozyskać kołdrę uniwersalną wówczas można zdecydować się na całoroczne czy na cztery pory roku. Przy tym drugim typie kołder pozyskuje się produkt składający się z dwóch cieńszych, spiętych kołder.

Kołdry naturalne dostępne są w ofercie vegehome.pl.