Skip to content Skip to footer

Wyposażenie sypialni – dlaczego warto postawić na kołdrę naturalną?

Jak urządzić sypialnię, która zapewni zdrowy i bezpieczny sen? Zakup wygodnego łóżka i dopasowanie rodzaju materaca do swojej postury i wymagań to dopiero pierwszy krok. Równie ważne są wybór poduszki oraz kołdry. Ta druga powinna skutecznie osłaniać przed chłodem, ale nie może powodować przegrzewania się. W tej roli najlepiej spełnią się kołdry naturalne.

Czym kołdry naturalne różnią się od syntetycznych?

Dostępne w sklepach kołdry dzielą się na syntetyczne i naturalne. Jedne i drugie mają swoje wady i zalety, jednak w ostatecznym rachunku lepiej wychodzą kołdry naturalne. Dlaczego? Plusem kołder syntetycznych jest ogromna wytrzymałość i łatwość utrzymania. Zwykle można je prać w domu, są lekkie, mocne i tanie. Ogromny minus to jednak niski komfort – kołdra z syntetyku nie przepuszcza powietrza, działa więc jak folia okrywająca ciało. Powoduje przegrzewanie się, pocenie, uczucie duszności, nawet przy zimowych temperaturach.Kołdry naturalne nie mają w kwestii komfortu równych. Doskonale chronią przed chłodem – zwłaszcza puchowe i wełniane – a jednocześnie nie blokują naturalnego przepływu powietrza. Są przyjazne dla skóry, te dobrej jakości również są zakupem na lata. Ich jedynym minusem jest konieczność profesjonalnego czyszczenia.

Jak wybrać model kołdry odpowiedni dla siebie?

Aby kołdra dobrze służyła, nie wystarczy, że będzie naturalna. Liczą się także inne kryteria. Po pierwsze dobór rozmiaru. W sklepach dostępne są kołdry dziecięce, kołdry standardowe na łóżko pojedyncze oraz duże kołdry na łóżka małżeńskie. Lepiej unikać korzystania we dwie osoby z małej, pojedynczej kołdry – to gwarancja małżeńskich kłótni. Inna kwestia to materiał i grubość kołdry. Latem warto postawić na delikatną, przewiewną kołdrę z włókien roślinnych lub cienką kołdrę puchową. Zimą sprawdzi się pierzyna w tradycyjnym, grubszym wydaniu lub bardzo ciepła kołdra wełniana.

Gdzie kupić kołdrę do spania, która długo zachowa świetną jakość?

Licząc na to, że kołdra zapewni komfortowy sen, a jednocześnie bez szwanku przetrwa przez lata, trzeba postawić na produkt najwyższej jakości. Dobrej klasy kołdra do spania to inwestycja na lata. Gdzie ją kupić? Ciekawą ofertą może pochwalić się wiele sklepów stacjonarnych z tekstyliami do sypialni. Wielu producentów oferuje także sprzedaż online – wybór jest tam zwykle jeszcze większy, a dodatkowo można liczyć na atrakcyjne rabaty czy przeceny.

Kołdry naturalne dostępne są w ofercie vegehome.pl.