Skip to content Skip to footer

Kasetony dekoracyjne – łatwy sposób na ozdobę wnętrza!

Szukasz sposobu na to, aby nadać wnętrzom unikatowy wygląd bez wysiłku? W takim przypadku pomyśl o zamontowaniu kasetonów dekoracyjnych!

Wnętrza domów, mieszkań, biur, sklepów czy gabinetów można wykańczać obecnie na wiele różnych sposobów. Aby uzyskać stylowy efekt, nie trzeba jednak wcale przeznaczać na ten cel sporej sumy pieniędzy oraz masy czasu.

Doskonałym wyborem wtedy, gdy liczy się wspaniały efekt bez wysiłku, są kasetony dekoracyjne, które można montować na sufitach oraz na ścianach. Co warto o nich wiedzieć?

Kasetony dekoracyjne – doskonałe do każdego wnętrza


Dostępne obecnie w sprzedaży kasetony dekoracyjne to produkty, które przyciągają uwagę swoim niezwykłym wyglądem – dzięki temu sprawdzają się doskonale w każdym wnętrzu.

Jeśli chodzi o takie kasetony ozdobne sklep może zaproponować nam różne wzory do wyboru, między innymi takie jak:

• fale,
• plecionki,
• origami,
• wzory obiciowe,
• motywy kwiatowe,
• wzory geometryczne.

Kasetony standardowo oferowane są w kolorze bieli, ale można malować je na różne inne kolory, aby dopasować je do aranżacji wnętrza. Również sklep z kasetonami może oferować kasetony wybarwiane oraz pokrywane tworzywami nadającymi im kolor.

Tak wiele wspaniałych wzorów powoduje, że kasetony ozdobne mogą być dobrane do każdego pomieszczenia – do salonu, sypialni, na korytarz, nawet do kuchni czy do łazienki.

Prosty i szybki montaż


Dużą zaletą, którą wyróżniają się kasetony, jest także ich łatwy montaż. Najczęściej do ich produkcji stosuje się polistyren oraz PCV, które powodują, że panele są lekkie, wodoodporne, a także wysoce odporne na uszkodzenia. Można bez problemu montować je także na nierównych ścianach.

Panele klei się do ściany albo sufitu z użyciem dedykowanego kleju, który oferuje każdy sklep z kasetonami. Do przycinania paneli można stosować nożyczki albo nożyki do tapet. Szczeliny pomiędzy panelami można wypełnić akrylem montażowym. Po wyschnięciu preparatów panele mogą być pomalowane.

Gdzie kupić kasetony ozdobne?


Dzisiaj kasetony dekoracyjne można zakupić w wielu sklepach takich jak https://www.eurodeco.pl/ – zarówno tych stacjonarnych, jak również tych internetowych, czyli bez potrzeby wychodzenia z domu.

Jeśli chodzi o unikatowe kasetony ozdobne sklep on-line będzie najlepszym wyborem, ponieważ można wtedy znaleźć w nim wzory, które nie są dostępne w większości sklepów stacjonarnych.

Zrobienie zakupów on-line jest także bardzo łatwe – wystarczy wybrać odpowiedni wzór, a następnie zrealizować zakupy tak jak w innych sklepach internetowych. Kasetony będą dostarczone przez firmę kurierską pod wyznaczony adres.