Skip to content Skip to footer

Krzesła i fotele – wybór nie taki prosty, jak się wydaje

Znaczną cześć naszego życia spędzamy w pozycji siedzącej. Niestety nasz kręgosłup nie przepada za tą pozycją. W związku z tym meble, takie jak krzesła i fotele, powinniśmy wybierać ze szczególną uwagą. Od ich wyboru zależy nie tylko nasz komfort, ale również i zdrowie. Zanim odwiedzimy sklep z krzesłami warto przemyśleć kilka istotnych kwestii.

Czym kierować się przy zakupie?

Najpierw musimy sprawdzić, na jaką liczbę krzeseł możemy sobie pozwolić. Ich ilość ogranicza stół. Przez wizytą w sklepie sprawdźmy jaki ma obwód. Przyjmuje się, że jedno krzesło ma szerokość około 60cm. Sprawdźmy również wysokość stołu, ponieważ jeśli wybierzemy zbyt wysokie oparcia, wygląd kompletu nie będzie zbyt korzystny. Prócz tego, kupując krzesła z podłokietnikami, musimy mieć pewność, że krzesło zmieści się pod stołem.

Najlepiej przetestować na własnej skórze

Każdy sklep z fotelami i krzesłami powinien dać nam możliwość osobistego wypróbowania produktu. Zwykle to dość kosztowne zakupy, w związku z tym nikt nie powinien dziwić się temu, że chcemy mieć pewność dobrego wyboru. Jeśli ich kształt nie będzie nam odpowiadał, wówczas od razu to poczujemy.

Materiał wykonania

Do tradycyjnych wnętrz najlepiej kupić krzesła drewniane. Są dość drogie, ale za to klasyczny wygląd powoduje, że są ponadczasowe i pasują do większości pomieszczeń. Jeśli nasze mieszkanie urządzone jest w nowoczesnym stylu, wówczas możemy postawić na funkcjonalne krzesła z tworzywa sztucznego. Są tańsze, bardzo lekkie i odporne na uszkodzenia. Często posiadają funkcję składania, dzięki czemu na co dzień możemy schować je w szafie. Kolejnym istotnym aspektem jest wybór obicia. Krzesła i fotele tapicerowane są bardzo przyjemne w dotyku, ale niestety trudno jest utrzymać je w czystości. Innym popularnym rozwiązaniem są meble skórzane. Niestety są dość drogie, ale za to (przy odpowiedniej pielęgnacji) odwdzięczą się trwałością i eleganckim wyglądam. Skóra świetnie komponuje się z klasycznymi wnętrzami, nadając im niepowtarzalnego stylu.

Dla najbardziej wymagających

Jeśli w ofercie sklepu z krzesłami i fotelami nie znajdziemy nic zadowalającego, dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na krzesła na zamówienie, wykonane według naszego projektu. Ich ceny są oczywiście wyższe, ale za to otrzymamy dokładnie taki produkt, jaki chcemy.