Skip to content Skip to footer

Lubisz korzystać z sauny fińskiej? Zamontuj ją w domu!

Systematyczne korzystanie z sauny fińskiej niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia i urody. Taka sucha sauna to wspaniały wypoczynek, redukcja wielu dolegliwości, a także gwarancja lepszego samopoczucia. Teraz tę saunę można mieć również w swoim domu!

Czym jest sauna fińska?

Sauna fińska to sauna sucha. Wewnątrz niej panuje podwyższona temperatura powietrza wynosząca 60-110 stopni Celsjusza, a także obniżony poziom wilgoci – około 10-15 procent.

Sauna ta zbudowana jest z naturalnego drewna. W środku znajdują się duże ławy, na których można wygodnie usiąść lub się położyć. Za podwyższenie temperatury najczęściej odpowiada wtedy specjalny piec elektryczny z kamieniami, ale w tradycyjnych saunach stosuje się piece na drewno.

Sauna fińska i jej zalety

Regularne odwiedzanie sauny fińskiej posiada wiele zalet. Mogą korzystać z niej zarówno młodsze, jak i starsze osoby. Wśród głównych korzyści sauny tego typu znajdują się między innymi:

– relaksacja mięśni
– zmniejszenie bólów reumatycznych
– obniżenie wysokiego ciśnienia tętniczego
– szybsze usuwanie toksyn z organizmu
– wsparcie w leczeniu astmy, zapalenia oskrzeli, POChP
– poprawa wydolności organizmu
– podnoszenie odporności
– przyspieszenie metabolizmu – przemiany materii
– skuteczniejsze spalanie kalorii i szybsze chudnięcie

Już jeden pobyt w saunie fińskiej może przynieść bardzo dobre efekty. Sauna zmniejsza poziom stresu, relaksuje, poprawia stan zdrowia i ma też działanie profilaktyczne.

Sauna fińska w domu

Z sauny suchej można korzystać także w domu. Nie trzeba więc za każdym razem jechać do aquaparku czy salonu Spa & Wellness. To bardzo dobry wybór dla tych osób, które lubią odwiedzać ją często i chcą mieć ją na własność. Zatem, jaka sauna fińska do domu będzie najlepsza?

Najprostszy wybór to gotowa sauna fińska do domu, która jest od razu przeznaczona do montażu. To drewniana konstrukcja z przeszklonymi drzwiami, którą można umieścić w łazience lub w innym pomieszczeniu. Gotowe sauny fińskie do domu są dostępne w różnych rozmiarach.

Także sauna fińska do domu może być wykonana na zamówienie. Wówczas można dopasować ją do konkretnego miejsca, w którym ma się znaleźć. Wykonanie sauny na wymiar jest droższe, ale wtedy pasuje ona idealnie i może być również dostosowana do indywidualnych oczekiwań klientów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw.