Skip to content Skip to footer

Mity na temat poduszek antyalergicznych

XXI wiek to czas, w którym w zasadzie na każdy temat funkcjonuje naprawdę wiele przeróżnych nieprawidłowych informacji. Dlatego też warto obalić niektóre wiadomości tak, aby na ich podstawie nie podejmować zupełnie błędnych decyzji. Jakie mity krążą na temat poduszek antyalergicznych?

1) poduszki antyalergiczne są tylko i wyłącznie dla alergików

No właśnie -niektórzy sądzą, że poduszki antyalergiczne przeznaczone są tylko i wyłącznie dla osób które mają alergie i to najlepiej jeszcze wziewne. Oczywiście tak jednak nie jest. Poduszki te po pierwsze sprawdzają się u osób z różnymi alergiami także tymi pokarmowymi itp. Generalnie bowiem różne alergie często współistnieją ze sobą, a obecność roztoczy i grzybów raczej nie wpływa korzystnie na żadną z nich.

Po drugie – osoby bez żadnych alergii także jak najbardziej mogą inwestować w takie poduszki. Dzięki nim będą mieć naprawdę bardzo wygodny i komfortowy sen.

2) poduszki dla alergików tak naprawdę niczym oprócz ceny nie różnią się od zwykłych, syntetycznych poduszek

Rzeczywiście poduszki dla alergików wewnątrz wypełnione są często sztucznym materiałem jednak nie oznacza to, że są dokładnie takie same jak poduszki zwykłe. Wręcz przeciwnie nawet jest bardzo dużo rzeczy je odróżniających.

Materiał wewnętrzny takich poduszek może być różny, często jest to pianka termoelastyczna. Na wierzchu zaś najczęściej jest bawełna. Co więcej poduszka ta zawiera także włókna srebra, co zapewnia dodatkową bakteriobójczość. Generalnie poduszki takie rzeczywiście zapobiegają gromadzeniu się w nich kurzu, roztoczy i bakterii, jednak oprócz tego jeszcze zapewniają odpowiednią cyrkulacje powietrza i zdrowy, spokojny sen.

3) poduszki dla alergików zapobiegają alergiom

To jest pewne nieporozumienie. Niektórzy bowiem sądzą, że jak kupią np. dziecku taką poduszkę, to nie będzie miało ono alergii. Tymczasem to tak nie wygląda. Otóż bowiem u alergików poduszki te poprzez nie gromadzenie kurzu itp. zapobiegają zaostrzeniu i napadom alergii, zaś u zdrowych osób po prostu zapewniają dobrą jakość snu.

Słowem – poduszki te nie leczą alergii, tylko pomagają ją opanować i nie wywoływać napadów. Nie ma gwarancji, że osoba, która ma taką poduszkę nie rozwinie na nic alergii .

Poduszki antyalergiczne znajdziesz w ofercie Vege Home