Skip to content Skip to footer

Kabiny prysznicowe bez brodzika – doskonałe do małych łazienek!

Urządzenie małej łazienki może być dużym problemem. Aby wnętrze było wygodne i funkcjonalne, warto szukać rozwiązań pozwalających na oszczędzanie cennej przestrzeni. Doskonałym pomysłem może być kabina prysznicowa bez brodzika!

Konstrukcja kabiny prysznicowej bez brodzika

Prysznic wcale nie musi posiadać brodzika. Zamiast niego można zastosować odpowiednio wyprofilowaną podłogę oraz zamontowany w niej system odpływowy z odpływem liniowym lub punktowym. Z kolei w miejsce zwykłej kabiny zamontować można nowoczesną kabinę szklaną typu walk-in albo drzwi bezprogowe.

Takie kabiny prysznicowe bez brodzika są dzisiaj bardzo popularne i można zobaczyć je w wielu nowoczesnych aranżacjach. Są także doskonałym wyborem do małych wnętrz, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni!

Najważniejsze zalety kabin prysznicowych bez brodzika

Kabina pozbawiona brodzika ma wiele zalet, które powodują, że taka właśnie zabudowa cieszy się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem. Użytkownicy takich właśnie kabin najczęściej wskazują na ich estetykę oraz proste czyszczenie.

Przede wszystkim kabiny prysznicowe bez brodzika wyróżniają się stylowym, eleganckim wyglądem. To idealne dopełnienie nowoczesnej łazienki – świetnie wpisuje się w styl skandynawski, industrialny, minimalistyczny. Przejrzysta tafla szkła i brak brodzika tworzą niemalże nieograniczone możliwości w wystroju wnętrza.

Także kabina bez brodzika będzie bardzo łatwa do utrzymania w higienicznej czystości. W zwykłej kabinie z brodzikiem znajduje się wiele załamań, w których szybko zbiera się brud. Kabina prysznicowa bez brodzika nie zawiera takich właśnie zakamarków, dlatego jej mycie jest znacznie prostsze.

Kabina prysznicowa bez brodzika – optycznie powiększenie łazienki

Niezaprzeczalną zaletą kabiny prysznicowej bez brodzika jest także jej zdolność do optycznego powiększania przestrzeni. Oznacza to, że może ona sprawić, że nawet bardzo mała łazienka nie będzie wyglądać ciasno!

Transparentna tafla szkła przepuszcza światło, natomiast brak wysokiego brodzika powoduje, że pomieszczenie prezentuje się na bardziej przestronne. Najlepszy rezultat można uzyskać wtedy, gdy podłoga pod prysznicem będzie wykonana z takich samych płytek, jak w reszcie łazienki.

Podsumowując, nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika to propozycja warta uwagi. Taka zabudowa doskonale sprawdzi się w szczególności w mniejszych łazienkach zamiast zwykłej kabiny z brodzikiem. Dzięki niej nawet małe pomieszczenie będzie wyglądać efektownie!