Skip to content Skip to footer

Mopy do sprzątania

Osiągnięcie perfekcyjnie czystego domu może kosztować nas sporo pracy. Jednak z pomocą przychodzą nam niezastąpione sprzęty i akcesoria. Chcąc uzyskać chociażby idealnie czystą podłogę, nie wystarczy jedynie jej odkurzyć. Okazuje się, że nawet bardzo dokładnie odkurzona powierzchnia nadal nie będzie idealnie czysta.

Domowe zmagania z pewnością ułatwią mopy do sprzątania. Końcówka mopa zamocowana stabilnie do kija jest wygodną alternatywą dla mycia podłóg na kolanach, gdzie kiedyś było to na porządku dziennym. Obecnie, dzięki dużej dostępności mopów na rynku, a także ich stosunkowo niskiej ceny, niemal każdy gospodarz domu ma ten sprzęt w zanadrzu. Odtąd sprzątanie nie musi być żmudne, bowiem na rynku istnieje wiele rodzajów niezwykle ciekawych mopów, od prostych po profesjonalne.

Moc tkwi w prostocie

Najpopularniejszymi szmatoszczotkami są mopy płaskie, sznurkowe i paskowe. Ze względu na wygodę ich użytkowania są najczęściej wybierane do czyszczenia domu. Wśród wymienionych na szczególną uwagę zasługują mopy płaskie, które w przeciwieństwie do pozostałych, dokładniej zbierają kurz z posadzki. Ze względu na płaską powierzchnię świetnie umyją każdy rodzaj podłogi, nie pozostawiając smug. Stopa owego mopa pokryta jest materiałem z mikrofibry, którego można łatwo zdjąć, uprać w pralce i używać wielokrotnie. Hitem stały się również kapcie z mikrofibry, dzięki czemu możliwe jest czyszczenie podłogi bez wysiłku!

Mopy bardziej nowoczesne

Na rynku możemy spotkać płaskie mopy rotacyjne, które posiadając pedał przy wiadrze, nie wymagają nawet schylenia się w celu wypłukania końcówki. Powstają również mopy coraz bardziej innowacyjne, np. z możliwością spryskiwania i odsączania końcówki bez zastosowania wiadra. Cały mechanizm znajduje się bowiem w rączce, wystarczy jedynie nacisnąć odpowiedni przycisk.

Szczypta innowacyjności.

Mopy do sprzątania, nawet do celów domowych, ulegają ciągłym modernizacjom, zbliżając się specyfiką do mopów profesjonalnych, które charakteryzują się większą funkcjonalnością i trwałością wykonania stelaża. Oprócz zwykłych szmatoszczotek wyróżnia się także mopy profesjonalne wyposażone np. w specjalny zbiornik na płyn czyszczący, który aplikowany jest bezpośrednio na podłogę. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także mopy parowe, które mogą służyć nie tylko do mycia podłóg, ale także odświeżenia tapicerki meblowej. Ze względu na wygodę, mopy profesjonalne już niedługo zaczną na dobre gościć w naszych domach.