Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę wybierając krzesła do salonu?

Każdy chce mieć piękne mieszkanie. Urządzone funkcjonalnie i ze smakiem. To wcale nie jest łatwa sztuka. Trzeba zwracać uwagę na wiele rzeczy. Jednym z najważniejszych elementów są krzesła pokojowe. Na co zwracać uwagę wybierając je? O czym trzeba pamiętać?

Wysokość nóg krzesła

Mogłoby się wydawać, że krzesła mają jedną, z góry ustaloną wysokość. Na pewno jednak zauważyłeś, że tak nie jest. Najlepiej, więc być przed zakupem usiadł na krześle i sprawdził pod jakim kątem zginają się na nim Twoje kolana. Najlepiej by kąt ten był maksymalnie zbliżony do prostego. Dzięki temu stawy nie będą narażone na nadwyrężenie, a Tobie będzie wygodnie. Jeśli na siedziskach będą siadały osoby niższe lub dzieci, to warto zadbać o to, by krzesła do salonu miały specjalną podpórkę. Można na niej oprzeć stopy, tak by kolana tworzyły właściwy kąt.

Oparcie

Krzesła pokojowe powinny mieć oparcie. Im wyższe, tym lepsze. Chodzi o to, by można było znaleźć oparcie dla całych pleców. Kiepskim wyborem są krzesła, które mają oparcie tylko dla lędźwiowej części kręgosłupa. Niestety, wyglądają one świetnie, ale nie są wygodne. Nadają się bardziej na stołki barowe, na których nie siada się na długo. Tymczasem na krzesłach do salonu siedzi się godzinami. Każda rodzinna uroczystość, czy niedzielny obiad, to długi czas spędzony w pozycji siedzącej właśnie na krześle. Musi, więc być ono bezpieczne dla postawy człowieka. Trzeba koniecznie zadbać o to, by wygląd nie był ważniejszy niż funkcjonalność i bezpieczeństwo sprzętów w domu.

Siedzisko krzesła

Nie każde krzesło ma siedzisko tapicerowane. Zdarzają się takie, których siedzisko, to po prostu deska. Trzeba przyznać, że jest ono dość twarde i może być niewygodne przy dłuższym korzystaniu z niego. Szczególnie niewygodne może to być dla osób kościstych i wyjątkowo chudych.Trzeba też pamiętać, że krzesła do salonu powinny również być dość reprezentatywne. Tapicerka nadaje im dodatkowej powagi, więc warto rozważyć jej wybór. Zwłaszcza, jeśli salon jest urządzony w bogatym stylu. Ewentualnie, można też rozważyć wybór krzesła bez tapicerki… a następnie dobrać do niego eleganckie poduszki. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie wyjątkowego efektu, który jest właściwie niepowtarzalny. Raczej nikt nie zdecyduje się na stworzenie takiego samego zestawu. To łatwy sposób na przygotowanie wystroju wnętrza, które spodoba się najbardziej wybrednym i wymagającym osobom.