Skip to content Skip to footer

Narzuty na łóżko – praktyczne sprawy, o których często się nie myśli

Kupując narzutę na łóżko często kierujemy się tym, jak ona wygląda, czy nam się podoba, czy będzie pasowała do wystroju mieszkania. To wszystko oczywiście jest bardzo istotne, niemniej często zapominamy przez to sprawach bardzo praktycznych. Jak się one zaś prezentują?

1) gniotąca się narzuta na łóżko

No właśnie, często w ogóle nie patrzymy, czy dana narzuta na łóżko przypadkiem nie jest wykonana z łatwo gniotącego się materiału. Zasadniczo taka narzuta może być wykorzystana, jeśli przykrywamy rano łóżko i wracamy dopiero wieczorem.

Jednak we większości przypadków, często zachodzimy do sypialni w ciągu dnia. Kładziemy się na chwilę na drzemkę, coś poprawiamy, siadamy, aby sprawdzić coś na laptopie, chwilę odpocząć. Wówczas zdecydowanie powinniśmy patrzeć na narzuty na łóżko wykonane z niegniotących się materiałów.

Taka zagnieciona narzuta bowiem najzwyczajniej w świecie naprawdę kiepsko się prezentuje.

2) narzuta na łóżko łatwo się brudząca i trudno piorąca

Drugą rzeczą, na które naprawdę często nie zwracamy w ogóle uwagi jest to, czy dana narzuta na łóżko będzie łatwo się brudzić i druga kwestia – czy łatwo będzie ją prać. O co tu dokładniej chodzi?

Otóż często jest tak, że podoba nam się jakaś narzuta – bo ma piękny, głęboki kolor czy też prezentuje się znakomicie. Jednak potem pojawia się problem. Chodzi o to, że okazuje się, że wszystko się na niej osadza, a raz rozlane wino powoduje bez mała konieczność jej wyrzucenia.

O takich kwestiach trzeba pamiętać szczególnie wtedy, kiedy łóżko stoi w jakimś ogólnodostępnym pomieszczeniu, do którego często się wchodzi.

3) narzuta na łóżko ze sztucznego materiału

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że niestety niektóre narzuty na łóżko wykonane są ze sztucznych materiałów. Ponownie – jeśli jest to łóżko położone gdzieś tam w pomieszczeniu, do którego nikt cały dzień nie wchodzi, to nie ma sprawy.

Jednak problem pojawia się, jeśli chcemy np. pościelić łóżko i położyć się na nim, aby poczytać. Wówczas sztuczny materiał sprawi, że łatwo się będziemy pocić a narzuta bardzo szybko będzie nadawała się do prania. Lepiej wówczas zainwestować w narzutę wykonaną z naturalnych i nie gniotących się materiałów, które będą wygodne i komfortowe.

Narzuty na łóżko dostępne są w ofercie vegehome.pl.