Skip to content Skip to footer

Eleganckie koce i pledy z polaru, akrylu, mikrofibry i lnu

Producenci koców i pledów chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też korzystają z coraz bardziej wyszukanych materiałów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się nieco więcej o materiałach, z których produkuje się oryginalne koce i pledy.

Najpopularniejsze materiały na koce i pledy?

Jednym z najpopularniejszych materiałów z którego produkuje się koce jest oczywiście polar. Jego największą zaletą jest przede wszystkim to, że bardzo łatwo utrzymać go w idealnej czystości. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla osób, które muszą zmagać się z różnego typu alergiami. Polar nie gniecie się i co najważniejsze jest miły w dotyku. Polarowe kocyki doskonale izolują ciepło, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort podczas snu. Największą wadą polaru jest to, że nie przepuszcza on powietrza, dlatego też nie jest to najlepszy wybór dla miłośników naturalnych tkanin.

W Polsce bardzo ceniona jest również mikrofibra. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej mieszance włókien poliestrowych oraz nylonowych. Mikrofibrowe pledy są bardzo łatwe w czyszczeniu, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Narzuty wykonane z tego niesamowitego materiału są bardzo lekkie i mogą pochwalić się dużą wytrzymałością. Mikrofibra tak samo jak polar może niestety się elektryzować i co najgorsze mocno przyciąga kurz.

Dużą wytrzymałością mogą pochwalić się również akrylowe koce i pledy. Niestety akryl nie pochłania wilgoci, dlatego też pod narzutami można szybko się spocić. Polar nie jest przewiewny, dlatego też nie za dobrze nadaje się do kilkugodzinnego snu.

Pledy i koce z lnu

Lniane koce coraz częściej pojawiają się w domach, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Len jak powszechnie wiadomo jest naturalnym materiałem, dlatego też może zagwarantować przewiewność i doskonałą wentylację. Ciało przykryte lnianymi narzutami będzie swobodnie oddychać.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że len doskonale izoluje ciepło. Lniane pledy idealnie sprawdzą się na popołudniową drzemkę i nie tylko. 100% lniany pled należy prać w temperaturze 65 stopni. Uważać należy z kolei na barwione narzuty, które posiadają domieszki innych materiałów. W tym przypadku koce i pledy należy prać tak samo jak tkaniny naturalne (w temperaturze 40 stopni).