Skip to content Skip to footer

Nowoczesne lampy pokojowe ze szklanymi kloszami

Dla większości użytkowników lampy żyrandole to lampy ze szklanymi kloszami. Choć w przypadku kształtu takiego klosza nie ma jednomyślności, a sami projektanci tworzą klosze zarówno idealnie geometryczne, jak i zaskakujące swoim kształtem, to jednak lampy pokojowe kojarzone są jako lampy z kloszem wykonanym ze szkła.

Klosze o regularnych kształtach


Najczęściej szklane klosze w lampach pokojowych kojarzy się z kloszami stylizowanymi na tradycyjne świeczniki. Coraz częściej we wnętrzach mieszkalnych pojawiają się jednak lampy z kloszami z przezroczystego szkła. Ten rodzaj kloszy obejmuje zarówno idealnie okrągłe klosze, dostępne jako klosze pojedyncze, jak i klosze walcowate. Lampy żyrandole z kloszami przezroczystymi mogą być lampami na jedną żarówkę, często jednak są żyrandolami z wieloma kloszami, które mogą być rozmieszczone dość przypadkowo na metalowej konstrukcji. W wielu salonach pojawiły się także idealnie okrągłe klosze, wykończone metalowymi dodatkami, w których również znajduje się kilka żarówek o średniej mocy.

Kryształowe dodatki do kloszy


Część klientów wybiera bardziej tradycyjne lampy żyrandole w postaci lamp wiszących, ozdobionych kompozycjami z ciętego szkła. Wiszące kryształy były w nich traktowane jako sposób na rozproszenie światła. W dostępnych obecnie lampach pokojowych kryształowa konstrukcja bardzo często zakrywa elementy świetlne. Coraz modniejsze są lampy z jednym kloszem, zbudowanym z regularnie przyciętych szklanych elementów, które umieszczono na metalowej obręczy. We wnętrzu takich lamp można umieścić kilka czy nawet kilkanaście świetlówek, które dzięki wykorzystaniu odpowiednio przyciętego szkła będą dawać światło efektownie rozproszone.

Oprócz kloszy szklanych na popularności zyskują również klosze wykonane z drewna czy papieru oraz z metalu. W przypadku kloszy metalowych dostępne są lampy pokojowe z kloszami opartymi na prostej konstrukcji z metalowych drutów, jak i klosze wykonane w całości z metalu, w których wnętrzu mieści się kilka źródeł światła.

Informacje o lampach pokojowych pochodzą ze strony http://lampykemar.pl/.