Skip to content Skip to footer

Panele winylowe w łazience – zalety

Panele winylowe – wykonane z PCV jeszcze wielu ludziom kojarzą się z popularnym w czasach PRL-u gumolitem. Na szczęście coraz więcej osób docenia polichlorek winylu nie tylko w kontekście remontu podłogi, ale także wykończenia łazienki. Okazuje się bowiem, że kryje on w sobie wiele zalet. Dlaczego panele winylowe warto położyć w swojej łazience?

Wodoodporność i przewodzenie ciepła

Najważniejszą korzyścią, jaka płynie z położenia paneli winylowych w łazience, jest ich wodoszczelność. W miejscu o dużym nasyceniu wilgoci (w końcu bierzemy kąpiel codziennie i często to właśnie w łazience suszymy mokre pranie) jest to niezwykle istotne.

Co więcej, kawałkami winylowego tworzywa możemy pokryć nie tylko podłogę, ale wyłożyć nimi również i ściany. Polichlorek winylu nie przepuszcza wody, panele nie są też podatne na powstawanie zacieków (nie zaleca się jednak kładzenia ich w kabinie prysznicowej).

W przeciwieństwie do paneli drewnianych podłoga LTV znakomicie absorbuje ciepło. W praktyce oznacza to, że po wyjściu z kąpieli i postawieniu gołych stóp na winylowej posadzce poczujemy przyjemne ciepło.

Łatwość utrzymania w czystości

Panele winylowe zdobiące łazienkę to nie tylko idealna propozycja dla estetyków, ale kusząca opcja dla osób, które w sprzątaniu nie upatrują swej ulubionej czynności lub są zapracowane.

Z paneli winylowych przytwierdzonych do podłogi lub ściany łatwo usunąć nawet najgorsze zabrudzenia. Nie trzeba też wiele trudu, aby utrzymać je w czystości – wystarczy wilgotna szmatka i standardowy środek czyszczący.

To ogromna zaleta, z płytek ceramicznych dużo ciężej usunąć uporczywe plamy np. z pasty do zębów.

Bogactwo wzorów

Kiedyś nie przywiązywano tak dużej wagi do wystroju łazienki. Obecnie się to zmieniło. Teraz robi się wszystko, aby miejsce to odpowiadało domownikom nie tyle pod względem funkcjonalnym, ile aranżacyjnym. We współczesnych czasach łazienka jest pomieszczeniem, w którym zmywamy z siebie brud minionego dnia, relaksujemy się i wreszcie mamy okazję do tego, aby pobyć sam na sam ze sobą. Takie okoliczności potrzebują odpowiedniej otoczki, która może być zapewniona za sprawą paneli winylowych.

Wybór jest naprawdę szeroki, a możliwości aranżacyjnych aż nadto. W sklepach budowlanych panele te dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Jeśli marzymy o łazience całej w drewnie, nasze pragnienia mają szanse się spełnić. Podłoga LTV świetnie imituje drewno. Gdy czujemy nieodpartą chęć stworzenia awangardowej strefy relaksu, postawmy na winyl zdobiony fantazyjnymi motywami orientalnymi. Podłogi winylowe mogą przypominać marmur, kamienną posadzkę lub klasyczne kafelki.