Skip to content Skip to footer

Sprzątaczki zza naszej wschodniej granicy – panie, do których Polacy mają coraz większe zaufanie

Utrzymanie czystości i porządku w mieszkaniu to tak naprawdę szereg wielu żmudnych i wieloetapowych czynności. Nie każdy ma na to czas i wielu ludzi decyduje się na wynajęcie sprzątaczek prywatnych. Największym wzięciem cieszą się te pochodzące zza naszej wschodniej granicy

Dlaczego zatrudnienie przyjezdnych sprzątaczek to korzystne rozwiązanie?

Po pierwsze dlatego, że mają one znacznie mniejsze wymagania płacowe niż nasze rodaczki. Po drugie ich motywacja do pracy jest o wiele silniejsza od innych, bo muszą one za zarobione w ten sposób pieniądze utrzymać nie tylko siebie, ale i rodziny, które zostały na Ukrainie, Białorusi czy Rosji.

Po trzecie panie zza wschodniej granicy mocniej przykładają się do pracy w tej profesji, gdyż dobra opinia i pracowitość to jedyna karta przetargowa, jaką mają na początku pobytu w naszym kraju. Poza tym panie te chcą jak najkrócej pozostawać bez zajęcia, gdyż ich oszczędności, które ze sobą przywiozły, nie starczają na dłużej niż miesiąc lub dwa.

Co muszą mieć sprzątaczki zagraniczne, żeby można im było w pełni zaufać?

Po pierwsze muszą mieć aktualną książeczkę zdrowia. To ważne, żeby ewentualny pracodawca miał pewność, że jego pracownica jest zupełnie zdrowa. Po drugie wymaga się od nich także tego, by miały ze sobą paszport i meldunek. Łatwiej zaufać komuś, kto jest w Polsce legalnie, a nie przebywa tutaj wbrew prawu i pracuje na czarno. Po trzecie sprzątaczki spoza Polski muszą mieć też referencje z poprzedniego miejsca pracy.

Co prawda nie jest to warunek konieczny, ale nie da się ukryć, że te panie- które mają referencje z poprzedniego miejsca pracy, budzą większe zaufanie. Poza tym większość pracodawców życzy sobie, aby wspomniane sprzątaczki przeszły okres próbny, tak by sprawdzić, co one właściwie potrafią. Przeważnie wynosi on tydzień. Po nim zazwyczaj zapada decyzja czy dana pani może liczyć na dalszą współpracę, czy musi sobie znaleźć kogoś nowego- u kogo będzie sprzątać.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania, gdy zajmują się nim przyjezdne sprzątaczki?

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania, gdy zleci się je Ukrainkom lub Rosjankom. Prawdę mówiąc, owe panie za powyższe usługi biorą najmniej ze wszystkich osób, które się tym zajmują. Ich stawka godzinowa waha od dziesięciu do trzynastu lub czternastu złotych. Poza tym sprzątaczki te są prawie zawsze dyspozycyjne, gdyż nie mają zobowiązań rodzinnych. A ponadto zależy im na wyrobieniu sobie marki, więc na początku swojej przygody ze sprzątaniem za pieniądze, nie wybrzydzają i biorą każde nawet te najdrobniejsze zlecenia,