Skip to content Skip to footer

Szlifowanie i cięcie w betonie

Praca przy betonie wymaga określonej organizacji. Dziś wylewanie posadzek czy też nakładanie betonu na fundamenty nie jest wielkim problemem. Doskonalimy się w tym już od wielu lat, dlatego dziś wykonujemy te prace w nawyku. Problematycznym może okazać się cięcie w betonie, które czasami jest potrzebne, nawet w fundamentach. Beton może być bardzo twardym tworzywem dla zwykłych narzędzi, do których możemy dziś zaliczyć popularne tarcze, wykorzystywane w codziennych warunkach. Dla takich metod potrzebne są diamentowe narzędzia, które świetnie sprawdzają się w dokładnym docinaniu betonu i również jego szlifowaniu.

Dokładne cięcia betonu

Diamentowe narzędzia z najwyższej półki są dziś wykorzystywane w wielu firmach, które trudnią się budownictwem, jak również różnego rodzaju wyburzaniem. Cięcie betonu może okazać się bardzo pomocnym zbiegiem podczas wyburzania, dlatego ta metoda jest ostatnio bardzo często wykorzystywana przy tego rodzaju pracach. Warto tutaj zauważyć, że technika diamentowa pozwala na wyburzanie betonu bez zbędnego hałasu, bez wstrząsów i wibracji, a także bez zapylenia pomieszczeń. Ma to dziś szczególne znaczenie, ponieważ nie musimy martwić się o uciążliwe sprzątanie kurzu. W maszynach z technologią diamentową wykorzystywany jest płaszcz wodny, dzięki czemu zapylenie, które niestety jest obecne podczas takiego cięcia, zostaje całkowicie wyeliminowane. Samo cięcie betonu może być realizowane nawet w jak najmniejszych rozmiarach i w małych pomieszczeniach, a wszystko dlatego, że maszyny z technologią diamentową mogą mieć nawet bardzo małe rozmiary. Powoduje to dokładne cięcie betonu.

Wiercenie w betonie

W budynkach mieszkalnych bardzo często potrzeba jest doprowadzenia instalacji wodnych, gazowych czy też elektrycznych. Bywa tak, że taka instalacja musi przebiegać w betonowej ścianie, która znajduje się na drodze wybranej instalacji. Aby wywiercić odpowiednią dziurę w betonowej ścianie, dokonuje się wiercenia w betonie. Takie wiercenie w betonie pod instalacje wykonuje się za pomocą specjalnych wierteł z techniką diamentową.

Artykuł został napisany przy współpracy z firmą http://wierceniebetonu.com/.