Skip to content Skip to footer

Mały czy duży zestaw do sprzątania

W wielu profesjonalnych zestawach do sprzątania mopy są najważniejszym elementem służącym do profesjonalnego sprzątania. Jednak przy kompletowaniu wózków do sprzątania warto zwrócić uwagę nie tylko na wielkość całego wózka, ale również należy pamiętać o odpowiednim doborze mopów i innych akcesoriów do sprzątania na mokro.

Małe zestawy z tworzywa sztucznego


W większości obiektów o podłogach wykończonych kamieniem lub jego pochodną w zupełności wystarczą niewielkie zestawy do sprzątania. Takie zestawy dostępne jako wózki do sprzątania najczęściej wykonane są z lekkiego tworzywa sztucznego, są również wyposażone w wygodny system jezdny oraz regulowany uchwyt do sprawnego przesuwania wózka. W obiektach, w których sprzątane są głównie podłogi, w zupełności wystarczają mopy oraz jedno lub dwa wiaderka do ich wypłukania. Przydatna bywa również specjalna wyżymaczka, jednak w przypadku małych wózków do sprzątania nie zawsze stanowią one część wyposażenia. Warto również zwracać uwagę na wybór odpowiedniego mopa, którego wielkość powinna się przekładać na sprawność sprzątania. Przy sprzątaniu biur i bloków wskazane są mopy z mikrofibry i bawełny, natomiast niewskazane są mopy sznurkowe.

Duże wózki do sprzątania


Po wielofunkcyjne wózki należy sięgać w przypadku kompleksowego sprzątania w obiektach komercyjnych. Takie wózki są zdecydowanie większe, a ich stelaże wykonane są z wytrzymałego metalu. Można do nich dodawać kolejne półki wyposażone w system łatwego montowania. Wózki wielofunkcyjne oprócz tradycyjnych mopów z zestawem do płukania i wyżymania posiadają również dodatkowe miejsce na wytrzymałe worki na odpadki, a w wydzielonych przestrzeniach można tam przewozić dodatkowe akcesoria do sprzątania. Po duże wózki sięgają przede wszystkim właściciele obiektów hotelowych, bowiem dzięki nim można przyspieszyć sprzątanie, które będzie jednocześnie sprzątaniem kompleksowym. Dodatkowe półki i wieszaki mogą być wykorzystane także do przewożenia bielizny pościelowej czy worków na śmieci.

Źródło artykułu http://www.mopy-ceg.pl/ producent mopów i zestwów do sprzątania.