Skip to content Skip to footer

Zakup produktów do sprzątania

Wybór zestawu do sprzątania to niezbędna czynność w przypadku, gdy konieczne jest codzienne porządkowanie określonej powierzchni. W jaki sposób wybierać konkretny zestaw i jakie akcesoria są niezbędne do sprzątania?

Dobry zestaw do sprzątania

Dobry zestaw do sprzątania firmy https://mopy-ceg.pl/ powinien przede wszystkim posiadać duże wiaderko. Do mycia wszelkiego rodzaju powierzchni niezbędna jest bowiem woda, którą niewygodnie jest przemieszczać. Większe wiadro zapewnia więc wygodę sprzątania. Tego typu zestawy do sprzątania powinny również zawierać pokrywę – ułatwia ona transport wszystkich akcesoriów oraz samej wody. Oprócz dużej pojemności wiadra, zestaw powinien ułatwiać przemieszczanie się. Do tego celu może służyć specjalne wiadro na kółkach lub po prostu wózek do sprzątania. Wózki do sprzątania najczęściej są wykorzystywane w przypadku dużych powierzchni w firmie czy hotelu. Ich użyteczność w warunkach domowych jest różna, w zależności od tego, jak wielkie są pomieszczenia wymagające sprzątania.

Wybór niezbędnych akcesoriów

Wydaje się, że wybór ścierki przeznaczonej do sprzątania nie powinien być trudny. Obecnie na rynku istnieje jednak duży wybór tego typu produktów. Warto więc zastanowić się wcześniej, jakie cechy powinna mieć ścierka przeznaczona do mycia podłogi, ścian czy lustra. Zazwyczaj są to trzy różne produkty, które mają określone właściwości, wspomagające lepsze czyszczenie. Obecnie bardzo często tego typu akcesoria są wykonane z mikrofibry. Ten materiał jest bardzo chłonny, a jednocześnie dość szybko schnie. Pozwala to na efektywnie sprzątanie również następnego dnia.

Najlepszy mop

Oprócz wyboru właściwych ścierek, konieczny jest zakup najbardziej odpowiedniego mopa. Może być on wykonany z różnych materiałów – najlepiej wybrać taki, który będzie najlepszy do codziennego sprzątania. W przypadku dużych powierzchni lepiej sprawdzają się mopy płaskie. Pozwalają one na dokładne sprzątanie nawet w pobliżu listw podłogowych. Mopy okrągłe mogą lepiej sprawdzić się w przypadku sprzątania w domu. Koniecznie jednak trzeba wtedy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane.

Produkty alternatywne

W przypadku, gdy częste sprzątanie nie jest aż tak niezbędne, zestaw do sprzątania powinien zawierać wiadro o średniej pojemności oraz jedną kuwetę do przechowywania ścierek i produktów czyszczących. Alternatywnymi obecnie akcesoriami do sprzątania są między innymi ścierki jednorazowe, które po wyczyszczeniu powierzchni wyrzuca się. Choć są one wygodne w użyciu, to jednak warto przeliczyć, czy w danym przypadku są one opłacalne.