Skip to content Skip to footer

Zalety nowoczesnych parawanów designerskich

Dawniej parawany spotykane były przede wszystkim w garsonierach i buduarach, po czym wyszły z mody i przez wiele lat były praktycznie nieobecne w nowoczesnych aranżacjach. Obecnie jednak znów cieszą się one niemałą popularnością, służąc do dekorowania i urządzania wielu wnętrz.

Praktyczna konstrukcja

Nowoczesne parawany szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku niewielkiego metrażu lub dużych, pustych i otwartych przestrzeni w mieszkaniu lub domu. Tego typu wyposażenie jest ostatnim trendem w aranżacji współczesnych wnętrz, ponieważ pozwala na szybkie i łatwe odseparowanie określonej części pomieszczenia. Designerskie parawany to ruchome i mobilne ścianki, złożone zazwyczaj z kilku skrzydeł. Połączone są zawiasami, dzięki czemu ich konstrukcja jest stosunkowo lekka. Zazwyczaj mają wysokość sięgającą dwóch metrów, przez co doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdy konieczne jest wydzielenie określonej strefy w mieszkaniu. Dzięki temu takie miejsce może stać się wygodnym oraz intymnym zakątkiem.

Wygodne ustawienie

Cechą charakterystyczną nowoczesnych parawanów jest fakt, że pozwalają one na niemal dowolną konfigurację ustawienia. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie parawanu designerskiego do praktycznie każdej przestrzeni. Szeroki wybór tego typu elementów wyposażenia pozwala również na znalezienie modelu idealnie spełniającego wszystkie potrzeby użytkownika. Na przykład w kawalerce można za sprawą designerskiego parawanu utworzyć specjalną strefę sypialną, a w przestronnym mieszkaniu wykorzystać go do stworzenia niedużego, dobrze odizolowanego kąta do pracy przy biurku. Dobre parawany designerskie mogą skuteczne podzielić przestrzeń według indywidualnych preferencji.

Zastosowanie parawanów designerskich

Parawany designerskie pozwalają na bardzo zróżnicowane zastosowanie. Można je wykorzystać zarówno w garderobie lub salonie, jak i sypialni czy łazience. Nierzadko zamiast inwestycji w długotrwały i kosztowy remont, lepszym rozwiązaniem są lekkie, nowoczesne parawany. Ich dodatkową zaletą jest modny wygląd, przez co mogą być wyjątkowym i bardzo oryginalnym dodatkiem do każdego wnętrza. Dzięki temu designerskie parawany jednocześnie pełnią zarówno rolę użytkową, jak i dekoracyjną. Można bez problemu dopasować je do stylu klasycznego, nowoczesnego lub ekologicznego.

Designerskie parawany kupisz w sklepie https://idealdesign.pl/parawany-designerskie