Skip to content Skip to footer

Jakie stoliki kawowe warto wybrać do swojego domu?

Na pierwszy rzut oka nie zwracamy na nie uwagi. Ot, kolejny mniej, lub bardziej potrzebny mebel w naszym salonie. Jednak gdy już znajdą się one w salonie, trudno oderwać od nich wzrok. To na nich przecież koncentrują się oczy wszystkich gości – w tym nas. O co chodzi? Rzecz jasna o stoliki kawowe, które powinny być obowiązkowym punktem w wyposażeniu każdego salonu.

Nowoczesne stoliki to nie jest obowiązek

W obecnych latach jest swoiste parcie na to, by stoliki kawowe wyglądały nowocześnie. Tymczasem designerskie stoliki kawowe wcale nie muszą charakteryzować się nowoczesnymi kształtami. Wręcz przeciwnie, jeśli mamy do czynienia z typowo klasycznym wnętrzem, możemy pomyśleć o takich samych stolikach.

Prostokąt ze szklanym blatem?

Stolik kawowy powinien mieć prostokątny kształt i co najważniejsze – powinien posiadać szklany blat. Czy jest to punkt obowiązkowy? Oczywiście, że nie. Niemniej takie stoliki są wybierane najczęściej przez Klientów. Prostokątny kształt jest praktyczny i pozwala na łatwe usadowienie się przy stoliku. Z kolei szklany blat nie tylko zmniejsza ogólny ciężar stolika, ale przede wszystkim sprawia, że całość wygląda jeszcze bardziej estetycznie.

Blat a konstrukcja stolika

Decydując się na wybór nowoczesnego czy designarskiego stolika warto również wziąć pod uwagę, fakt, że jego blat musi być dobrze przymocowany do konstrukcji mebla. Jeśli tak się nie stanie, w przyszłości możemy się poparzyć kawą bądź innymi gorącymi napojami. Ewentualnie w najlepszym wypadku możemy poplamić dywan, bądź inny rodzaj podłogi, jaki posiadamy w naszym salonie.

Kształt blatu

Na koniec warto również wybrać takie stoliki, które posiadają specjalne, zaokrąglone kształty. Przydadzą się one zwłaszcza wtedy, gdy mamy małe dzieci. Dlaczego? Ponieważ ostre krawędzie mogą szybko doprowadzić do poważnego urazu i to szczególnie wtedy, gdy dzieci są małe. Oczywiście jeśli nie mamy dzieci, możemy pozwolić sobie tu na pełną dowolność kształtów.

Prostota ponad wszystko

Bardzo często kuszą nas nowoczesne stoliki kawowe se strony https://idealdesign.pl/designerskie-lawy-stoliki-kawowe-do-salonu, które charakteryzują się mnóstwem dodatkowych zdobień i innych elementów o charakterze dekoracyjnym. Czy jednak takie rozwiązanie jest praktyczne? Zwróćmy uwagę na to, że zbyt rozbudowane pod względem zdobień powierzchnie stolików kawowych nie będą pozytywnie wpływać na stabilność ulokowanych na nich przedmiotów, w tym kubków i szklanek z gorącymi napojami. Może się więc okazać, że piękne, designerskie stoliki okażą się niepraktyczne i zupełnie nieprzydatne w naszym domu.