Technika diamentowa jest najdoskonalszą metodą stosowaną przy rozmaitych obróbkach betonu. Za pośrednictwem profesjonalnych urządzeń w połączeniu z odpowiednimi tarczami i koronkami segmentowymi, możliwe jest dokonywanie precyzyjnych nawierceń i cięć w betonie o praktycznie każdej grubości.
Diamentowe wiercenie w betonie
Do wiercenia diamentowego wykorzystywany jest specjalistyczny i nowoczesny sprzęt. Pozwala on na wiercenie otworów w betonie, żelbetonie, betonie zbrojeniowym czy w cegle. Obróbki mogą być dokonywane na zróżnicowanych powierzchniach pod odpowiednim kątem, takich jak np. ściany, stropy czy podłogi. W porównaniu do techniki diamentowej, żadna inna technika nie pozwala na tak efektowne wiercenie w betonie. Przy pomocy odpowiedniej wiertnicy diamentowej, precyzja wykonania jest znacznie większa. Również czas realizacji odwiertu zostaje znacznie przyspieszony.
Zalety diamentowego wiercenia w betonie
Podczas wiercenia redukowane są wszystkie drgania oraz wyraźnie obniżany jest poziom hałasu. Stosowanie diamentowego wiercenia w betonie zamiast zwykłego kucia, pozwala na realizację każdego zadania w zdecydowanie krótszym czasie. To rozwiązanie jest też o wiele bardziej precyzyjne. Ściany powstałego w ten sposób otworu są idealnie gładkie i równe. Diamentowe wiercenie otworów w betonie nie wymaga żadnej dalszej obróbki. Technikę diamentową wyróżnia również system chłodzenia, dzięki któremu prace mogą być przeprowadzane na maksymalnych obciążeniach bez praktycznie żadnej przerwy. Pozwala to również na ograniczenie powstawania zbędnego pyłu.
Diamentowe cięcie betonu
Cięcie betonu przy pomocy piły diamentowej firmy – http://wierceniebetonu.com/ polecane jest przy usuwaniu określonych elementów metodą bezudarową. Dzięki temu czas realizacji jest znacznie krótszy, niż w przypadku tradycyjnie stosowanych technik. Metoda cięcia betonu piłą tarczową jest bardzo precyzyjna, dzięki czemu tworzyć można za jej pomocą otwory o ściśle określonych wymiarach. Cięcie betonu przy pomocy tej techniki wykorzystuje się do poszerzania otworów wentylacyjnych, okiennych i drzwiowych, demontażu stropów i ścian, a także do formowania słupów, pali czy schodów. Do cięcia betonu wykorzystać można też piły ręczne, które cechują się niewielkim ciężarem. Dzięki temu można nimi dotrzeć nawet w bardzo trudno dostępne miejsca. W ten sposób wykonuje się np. otwory instalacyjne czy bruzdy pod kable. Piły ręczne mogą być też stosowane w warunkach niepozwalających na zamontowanie piły ściennej, czyli np. podczas prac rozbiórkowych.