Przyjemny koc na łóżko z miękkim włosiem zamiast zimnej narzuty ociepli Twoją sypialnię. W zimne noce możesz go zostawić na kołdrze, będzie Ci cieplej w nocy spać pod nią. Koc może też zastąpić Ci prześcieradło, byś mógł komfortowo się wyspać, gdy będzie mroźna zima. Możesz też otulić się nim jak pledem, siadając przy kominku.
Uniwersalne koce na łóżko o każdych wymiarach
Koc pozwala się miękko układać na łóżku, wersalce, kanapie. Będzie dobrze leżeć na szerokim łożu, jak i na złożonej sofie. Dzięki temu, iż koc z przeznaczeniem na łóżko jest szyty w różnych rozmiarach, masz możliwość dopasowania jego wielkości do gabarytów łóżka.
Ładnie na tapczanie będzie wyglądać koc, którego poły będą zwisać po bokach tapczanu, Należy tu jednak nadmienić, iż koc sięgający wyłącznie do brzegów łóżka, również efektownie się prezentuje.
Jak mięsisty może być koc do położenia na łóżku?
W zależności od Twojego upodobania możesz rozłożyć na łóżku koc o grubej gramaturze lub cienkiej. Ogólnie gruby koc z krótkim włosiem lub z długim będzie bardzo ciepły. Sprawdzi się zatem na zimową porę. Już samym swym wyglądem będzie nadawał wnętrzu sypialni przytulnego ciepła.
Latem natomiast przyda się do sypialni cienki koc z mocno przystrzyżonym włosem. Aby gorące dni optycznie ochłodzić we wnętrzach, warto łóżko zakryć kocem o zimnych barwach (niebieski, zielony, szary, fioletowy).
Co zamiast koca na łóżko?
Alternatywą koca są kapy narzuty, wykorzystywane od zawsze jako nakrycia łóżek. Składane wersalki i kanapy były otulane kapami, aby uchronić tapicerkę mebla przed zabrudzeniem. W XX wieku narzuty na łóżko spełniały przede wszystkim funkcję ochronną.
Zdobnictwo kapy w owych czasach było ubogie. Do upiększenia takiej narzuty, zakrywającej wersalkę, służyły koronkowe serwetki wykonane ręcznie na szydełku z białych nici bądź kordonka. Brzegi koronki mogły być ozdobione niebieską przędzą. Kładziono je na oparciu wersalki.
Obecne nakrycia na łóżko mają w sobie dużo z designu
Zarówno koce, jak i narzuty oraz kapy prześcigają się w swoim wyglądzie i praktyczności. Obydwie zalety idą w parze. Nakrycia na łóżko muszą być jednocześnie funkcjonalne i dekoracyjne. W nowoczesnych wnętrzach design to podstawa.
Duży nacisk kładzie się, aby koce pasowały do wnętrza i je dodatkowo upiększały. Urządzony pokój musi harmonizować ze wszystkimi przedmiotami oraz ich kolorystyką. To wszystko czyni się po to, byś mógł w swoim mieszkaniu czuć się komfortowo.