Skip to content Skip to footer

Lampy z duszą nie tylko dla ozdoby

Nieodzownym elementem w każdym domu jest oświetlenie. Musi być dobrze dobrane, tak, aby jak najlepiej spełniało swoją funkcję. Szczególną uwagę należy zwrócić na kuchnię i salon, czyli pomieszczenia, w których spędzamy najwięcej czasu.

Modne, a jednocześnie dobre oświetlenie

Planując zakup oświetlenia do pomieszczeń, najwięcej uwagi poświęcamy wyglądowi lamp. Okazuje się, że ważniejszą sprawą jest to, czy pomieszczenie będzie dobrze oświetlone. Może to być zarówno jedna lampa, jak i kilka punktów świetlnych rozmieszczonych w różnych miejscach. Duża oferta lamp w sklepach bardzo ułatwia wybór. Piękna lampa retro, lampa futurystyczna czy klasyczna? To już zależy od stylu, w jakim urządzamy pomieszczenie. Ważne, aby dobrze oświetlała. Oczywiście musimy też wziąć pod uwagę natężenie i barwę światła. Zwykle do salonu i sypialni wybiera się lampy, które dają ciepłą barwę światła. Do kuchni najlepsza będzie barwa neutralna.

Lampy retro dodadzą stylu

Jeśli nie bardzo wiemy, jaką lampę wybrać, postawmy na klasykę. Bardzo dobrze sprawdzi się też lampa retro. Piękny żyrandol retro w dużym salonie będzie znakomitą ozdobą, nawet, gdy pozostałe meble będą bardzo nowoczesne. Lampy w salonie powinny zachwycać. Jeśli mają być retro, to wybierajmy te, które są zrobione z metalu i szkła. Ładnych, a na dodatek oryginalnych lamp można też szukać na różnego rodzaju targach staroci. Warto też zawrzeć znajomość z ludźmi z branży remontowej. Oni też niekiedy mogą dostarczyć wspaniałe egzemplarze lamp z minionych lat.Lampa vintage sprawdzi się także w kuchni, nadając jej niepowtarzalności i uroku. Warto też zwrócić uwagę na kinkiety retro, które pozwolą doświetlić ciemniejsze miejsca w pomieszczeniu.

Przy wyborze lamp do kuchni warto pamiętać, aby były łatwe do czyszczenia.

Nie tylko salon i kuchnia

O ile żyrandol retro najlepiej sprawdzi się w salonie, to stojąca lampa retro będzie świetna np. w sypialni czy gabinecie. Także pokoje dziecięce będą wdzięcznym polem do eksperymentów z lampami vintage. Co więcej, można je świetnie dobierać w zależności od wieku dziecka. Lampa vintage może być ciekawym rozwiązaniem w łazience. Tu świetnym rozwiązaniem mogą być kinkiety, które umieścimy z obu stron lustra. Przy wyborze lampy retro do łazienki warto pamiętać o tym, aby była ona odporna na wilgoć.