Skip to content Skip to footer

Czy wszystkie krzesła i stoły są takie drogie?

Nie w każdym przypadku wyposażanie mieszkania musi być związane z ogromnymi wydatkami finansowymi. Jeśli zrobimy to z głową, możemy sporo zaoszczędzić na niezbędnym sprzęcie domowym. Jak to zrobić i dlaczego niektóre elementy funkcjonalne w naszych domach są takie drogie? Oto próba odpowiedzi.

Producenci nie lubią się dzielić tymi informacjami o produktach

Zastanówmy się jednak na czym polega tajemnica wysokiej ceny produktów i dlaczego w niektórych sklepach jest zauważalna ogromna przepaść cenowa w przypadku szerokiej gamy artykułów wyposażenia domowego. Przede wszystkim liczy się prestiż przedmiotu, jego stylizacja, model i kolekcja z której pochodzi. Nie bez znaczenia pozostają także kwestie związane z środkami produkcji, potrzebnymi do wytworzenia jednej sztuki produktu.

Budżetowe krzesła i stoły – co sprawia, że cena elementów wyposażenia jest taka droga?

Mosiężne, stalowe krzesła tanie nie będą, w związku z koniecznością wykorzystania dużej ilość drogich materiałów do ich produkcji. Tak samo, jeżeli chodzi o fotele materiałowe czy wykonane z naturalnej skóry. Takie fotele tanie również nie będą, ponieważ do ich wytworzenia trzeba droższych komponentów, niż w przypadku wykonania lekkich, drewnianych taboretów. Im cięższy przedmiot, czy większy gabarytowo, tym bardziej utrudniony będzie jego transport. Firmy biorą to pod uwagę i wliczają koszty magazynowania i transportowania do rzeczywistej ceny produktu końcowego – to skutkuje tym, że krzesła i stoły są droższe.

Fotele tanie – sposób na oszczędzenie dużej sumy pieniędzy

Ten przykład jest może nieco prozaiczny i nie do końca oddaje pełną charakterystykę zjawiska wysokich cen, jednakże wystarczy spojrzeć na produkty z niższych półek cenowych. Te będą przede wszystkim mniej solidne, lżejsze, bez ulepszeń i dodatkowych komponentów np. poduszek czy podszyć. Materiał będzie tańszy, zwykle syntetyczny. Nie oznacza to jednak, że taki produkt będzie gorszy dla przeciętnego użytkownika.

Klient jest najważniejszy, dlatego firmy nie mogą pozwolić sobie na jego odejście

Firmy z wyposażeniem domowym nie mogą pozwolić sobie na lekceważenie klienta, ponieważ poskutkuje to odejściem od korzystania z usług przedsiębiorstwa – wszak konkurencja na rynku meblarskim w Polsce jest ogromna. Zatem krzesła tanie nie będą mniej funkcjonalne czy gorsze od droższych alternatyw. Stąd też nie zawsze warto rzucać się na najdroższe propozycje, które zauważymy w najnowszych katalogach meblarskich.