Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiedni preparat do szamba?

Mimo, że mamy XXI wiek to wciąż jeszcze istnieją przydomowe szamba. Dzisiaj to co prawda super nowoczesne przydomowe oczyszczalnie ścieków ale ich zasada jest wciąż taka sama. Odpowiednie preparaty do szamb lub oczyszczalni ścieków stosuje się w celu zapobiegnięcia powstawaniu brzydkiego zapachu w okolicy domu. Czasami niektóre preparaty pozwalają nawet na ograniczenie wywozu ścieków, ponieważ ich działanie zmniejsza ilość ścieków w oczyszczalni przydomowej.

Jakie są preparaty do szamba?

Tylko dobry preparat do szamba odpowiednio zniweluje brzydki zapach, nie pozwoli na zapchanie się odpływów, fizycznie zmniejszy ilość ścieków.Jednak jakimi kryteriami się kierować by wybrać odpowiedni preparat do szamba? Czasami na rynku sprzedawane są szczepy bakterii, czyli możemy kupić specjalne bakterie do szamba, czasami odpowiednie okazują się specjalne tabletki do szamba lub specjalny proszek.

Okazuje się, że dobry preparat musi spełniać aż 6 podstawowych kryteriów.

Co sprawia, że preparat do szamba będzie tym właściwym?

Odpowiedni preparat do używania w szambach powinien być w niskiej cenie, powinien zawierać określoną liczbę bakterii, która sama się namnaża, preparat powinien być skuteczny, doskonale spełniać swoje zadanie. Dodatkowo nie zawsze trzeba tylko dążyć do namnażania bakterii, czasami też trzeba użyć odpowiednich aktywatorów oraz środków do dezynfekcji szamb. Bakterie do szamba są skuteczne ale czasami z szamba trzeba się ich również pozbyć. Preparaty używane do szamb są również sprzedawane jako specjalne tabletki do szamba lub jako specjalny proszek.

Po co stosuje się preparaty do szamba?

No właśnie po co potrzebne są preparaty do szamb? Przecież nowoczesna oczyszczalnia ścieków doskonale poradzi sobie z zanieczyszczeniami a zwykłe szambo wystarczy regularnie opróżniać.Otóż wcale tak nie jest preparaty do szamb to preparaty należące do różnych kategorii. Każdy z nich może więc służyć do czegoś innego. Mamy więc preparaty na tłuszcz, do udrażniania rur oraz szczepy bakterii, które są odpowiedzialne za rozkład zanieczyszczeń organicznych. Ponadto mamy również preparaty chemiczne, które odpowiedzialne są za dezynfekcję danego szamba. Korzystanie z preparatów do szamb pozwala na bardzo dobre korzystanie z oczyszczalni lub szamba.