Skip to content Skip to footer

Dla kogo gotowe tanie domy?

Własny dom z ogrodem to marzenie wielu osób. Nie każdy jednak może sobie na takowy pozwolić. Działka w dogodnej lokalizacji może sporo kosztować, a i wybudowanie samego domu może być sporym wydatkiem. Alternatywą jest inwestycja w gotowy tani dom pod klucz. To coraz powszechniejsza na polskim rynku oferta, która szybko zdobywa popularność.

Tani dom pod klucz na własnej działce

Oferta gotowych tanich domów jest analogiczna do zakupu mieszkania od dewelopera. Nabywca z reguły dysponuje własną działką i wybiera firmę, które ma ofercie gotowe projekty i wykonuje je od początku do końca. Z reguły liczba projektów jest ograniczona, co ma wpływ na cenę.

Tego typu domy mają z reguły nieduży metraż i podstawowy standard. Często są to budynki wznoszone z prefabrykatów, co znacząco wpływa na końcową cenę. Można też zlecić budowę domu drewnianego. Niezależnie od tego, są to warte uwagi projekty. Często są one wybierane z przeznaczeniem na domki letniskowe.

Zalety wyboru gotowego taniego domu

Jest to oferta głównie dla tych osób, którym brak czasu na szukanie projektów i wykonawców poszczególnych etapów budowy, a potem jeszcze nadzorowanie procesu budowy. W tym przypadku większość obowiązków spada na wykonawcę. Jest to zatem oferta dla zabieganych osób lub takich, które nie czują się na siłach, aby wykonywać samodzielnie liczne obowiązki, jakie towarzyszą tego typu inwestycji.

W większości przypadków klient po prostu odbiera klucze do postawionego i gotowego do zamieszkania domu, podobnie jak to jest w przypadku mieszkania w budownictwie wielorodzinnym. Bywa czasem tak, że gotowe tanie domy oferowane są na działkach, którymi dysponuje deweloper, a nie klient.

Gotowe tanie domy i ich rodzaje

Firmy realizujące takie inwestycje oferują wiele projektów, choć zazwyczaj, każda firma ma ograniczoną liczbę projektów. Domy są bardzo różne, o różnym metrażu i wyglądzie. W większości to domy w tradycyjnym stylu, aczkolwiek niepozbawione nowoczesnych elementów. Gotowe tanie domy pod klucz to z reguły parterowe domki, choć domy z poddaszem również są oferowane.

Oferta gotowych tanich domów jest powszechnie dostępna w Polsce. Zakres cenowy jest dość zróżnicowany, a na cenę wpływa nie tylko wybrany projekt, ale również oddalenie inwestycji od siedziby firmy realizującej budowę, dlatego najlepiej jest szukać takiej firmy w pobliżu miejsca realizacji inwestycji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmyHoger