Skip to content Skip to footer

Dobra grzałka bojlerowa – komfort ciepłych pryszniców

Niezależność od sieci ciepłowniczej, niezależnie od tego czy to wybór czy konieczność, może być bardzo wygodna. Korzystanie z elektrycznego podgrzewacza wody, czyli bojlera, daje nam możliwość ustawienia własnej temperatury wody oraz sprawia, że nie przeszkadzają nam awarie sieci C.O. Żeby jednak z kranu zawsze chętnie płynęła nam ciepła woda, musimy zadbać o dobry wybór pogrzewacza, a szczególnie grzałki do niego.

Bojler – bezpieczeństwo i wygoda

Popularne kiedyś podgrzewacze gazowe przepływowe uważane były za dużo tańszą opcję. Dzisiaj już grzałki elektryczne oraz izolacje bojlerów są na tyle zaawansowane, że ekonomiczny sens używania gazu jest raczej wątpliwy. To samo tyczy się komfortu użytkowania. Mimo że użycie prądu wydaje się być problematyczne, jeśli używamy dużo ciepłej wody, to przy dobrze dobranym i ustawionym bojlerze praktycznie nigdy nie spotkamy się z problemem za niskiej temperatury. Jeśli nie mamy możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej, bądź chcemy być od niej niezależni, podgrzewacz elektryczny to najlepszy wybór, nawet jeśli nie weźmiemy pod uwagę kwestii bezpieczeństwa, która sama w sobie powinna przesądzać sprawę.

Zawsze ciepła woda

Kluczowy dla komfortu użytkowania jest wybór odpowiedniej grzałki do bojlera. Jeśli izolacja podgrzewacza jest dobrej jakości, wystarczy dobrać odpowiednią grzałkę, żeby użytkować ten zestaw długo i bez problemów. Co właściwie sprawia, że dany produkt jest dobry? To kombinacja wielu czynników, zaczynając od typu sprzętu, przez wykonanie, aż po parametry. Dla całkowitego czasu użytkowania kluczowe jest to, żeby bya to grzałka bojlerowa dobrej jakości. Dobrze zainwestować w sprzęt z gwarancją i uznanego producenta. Niezłym wyborem są grzałki polskiego producenta Eliko, które charakteryzują się dobrymi parametrami, niewygórowanymi cenami i 24-miesięczną gwarancją. Nie mniej ważne są też parametry i to, jaki rodzaj urządzeń wybierzemy. Podstawowe różnice między zestawem złożonym z podgrzewacza i grzałki bojlerowej to sposób, w jaki współpracują, oraz moc.

Jeśli ważna jest dla nas cena oraz prostota systemu, możemy zdecydować się na grzałkę z termostatem. Tego typu urządzenia montowane są w bojlerach bez żadnej elektroniki. Działają na najprostszej możliwej zasadzie, to znaczy pracują aż do osiągnięcia temperatury ustawionej pokrętłem. Ich instalacja nie jest trudna, a dużą zaletą jest uniwersalność. Jeśli jednak chcemy więcej możliwości, można zdecydować się na bojler z podstawową elektroniką sterującą. W niektórych modelach będzie możliwość ustawienia różnych ciekawych opcji, od czasu pracy, aż po włączanie i wyłączanie z użyciem smartphone w tych najnowocześniejszych. W końcu, ważna jest moc grzałki do bojlera. To ona decyduje o prędkości podgrzewania wody, ale także ma wpływ na cenę. Najlepiej wybrać maksymalną moc, jaką dopuszcza producent w danym podgrzewaczu.