Skip to content Skip to footer

Dlaczego okna drewniano – aluminiowe są lepsze

Kiedy ponad dwie dekady temu pojawiły się pierwsze okna plastikowe stały się autentycznym hitem na rynku modernistycznego budownictwa. Przez lata wymieniano okna drewniane na plastikowe, uznając ich wyższość, bezproblemowość w obsłudze i praktycznie zerową potrzebę konserwacji. Dzisiaj te pierwsze okna plastikowe wymagają wymiany na nowe, ponieważ wiele z nich zdążyło się już wyparzyć, a i o energooszczędności nie może być mowy.

Kompromis doskonały

Jeszcze do niedawna klienci zainteresowani wymianą stolarki okiennej mogli wybierać pomiędzy oknami plastikowymi, drewnianymi i aluminiowymi. Zdecydowany prym wiodły te pierwsze, nie mniej zaczęto zauważać ich niedoskonałość i wszechobecną sztuczność.

Z drugiej strony, wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej energooszczędności domu, oraz działaniom proekologicznym zaczęto szukać lepszego rozwiązania. Stąd też na rynku pojawiły się okna drewniano-aluminiowe, które w perfekcyjny sposób łączą wszystkie zalety okien drewnianych i aluminiowych. Za sprawą perfekcyjnej konstrukcji okna drewniano-aluminiowe są z jednej strony naturalne i tym samym ekskluzywne, z drugiej zostają wzmocnione konstrukcją aluminiową.

Mariaż bez zarzutu

Bezspornie okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie wszystko, co najlepsze w obu materiałach. Można powiedzieć, że wzajemnie się uzupełniają i poniekąd wspierają swoje naturalne właściwości. Aluminium chroni drewno w najwrażliwszych miejscach przed działaniem destrukcyjnych warunków atmosferycznych, które potrafią skutecznie obniżyć właściwości drewna. Z kolei drewno dopełnia wszelkich wysokich parametrów energooszczędnych, sprawiając, że stolarka tego rodzaju należy do ciepłych i idealnie pasujących do wymagań domów pasywnych.

Estetyka i ciepło

Bezspornie okna drewniano-alumiowe to jedna z najbardziej udanych fuzji w świecie stolarki otworowej. To kolejny krok do doskonałości i spełniania tak oczekiwań nowoczesnego budownictwa, jak i wymagających klientów. Tego rodzaju stolarkę proponują najlepsi i uznani producenci, którzy w swojej palecie produktów mają także standardowe i klasyczne okna drewniane.

Znajomość obu materiałów i dostrzeżenie ich słabszych właściwości pozwoliło bowiem na skonstruowanie produktu, który praktycznie jest pozbawiony wad. To duży krok do przodu, dzięki któremu klienci nie muszą już wybierać pomiędzy estetyką okien drewnianych a odpornością okien aluminiowych. Jeśli do tego dołączymy wysokiej klasy szkło niskoemisyjne i niezawodne okucia okienne możemy być pewni, że okna drewniano-aluminiowe staną się najpopularniejszymi w budownictwie mieszkaniowych i wielkopowierzchniowym.