Skip to content Skip to footer

Domek wypoczynkowy czy narzędziowy do ogrodu

Decydując się na postawienie domku ogrodowego trzeba przede wszystkim ustalić, w jaki sposób będzie się taki domek używało. Z jednej strony można postawić na mały lub duży domek narzędziowy. Innym rozwiązaniem będzie obiekt, który będzie miejscem przeznaczonym do rekreacji.

Kiedy wybierać mały domek?

Gdy w domku chcemy przechowywać jedynie kilka narzędzi, wówczas można zdecydować się na szafę zamiast domku. Postawić można również na małe domki, których powierzchnia nie będzie przekraczała trzech, czterech metrów kwadratowych. Natomiast szczególnie na działkach letniskowych sprawdzą się duże domki drewniane. W ogrodach można również postawić na domek ogrodowy z altaną oraz tarasem. Zamiast spełniania jedynie jednej funkcji można również postawić na takie domki, które są w stanie spełniać różne funkcje. W większym domku ogrodowym można zarówno przygotować miejsce na maszyny ogrodowe, narzędzia, a także na miejsce do odpoczynku w formie choćby altany.

Duże domki letniskowe

Jeśli dysponuje się dużą posesją z rozbudowanym ogrodem, wówczas można postawić na domki ogrodowe z altanami, w których będzie można odpocząć letnią porą na świeżym powietrzu. Warto decydować się na takie modele domków, które są jak najłatwiejsze w utrzymaniu w odpowiednim stanie. Zdecydowanie najmniej czasu trzeba będzie poświęcić domkom, które nie wymagają konserwacji. Taki domek ogrodowy wykonany jest z materiałów, które nie podlegają procesom rdzewienia czy butwienia materiału. Dobrze jest, gdy większych rozmiarów domek będzie odporny na działanie trudnych warunków atmosferycznych, które występują zarówno zimą, jak i latem. W ten sposób można znacznie wydłużyć czas użytkowania domków ogrodowych.

Trwałe domki ogrodowe

Bez względu na rodzaj wybranego materiału, z którego wykonany będzie domek ogrodowy ważne jest:
– odpowiednie zabezpieczenie materiałów drewnianych przed działaniem trudnych warunków atmosferycznych,
– pomalowanie domków na dopasowany do oczekiwań kolor,
– wykonanie zabezpieczeń przed podtopieniami.Im lepiej zabezpieczy się domek do ogrodu, tym można znacznie dłużej z niego korzystać bez konieczności wykonywania napraw czy wymiany obiektu na nowy. W ten sposób domek do ogrodu będzie inwestycją na lata.

Domek ogrodowy znajdziesz w ofercie Megiw