Skip to content Skip to footer

Elegancja i luksus z oknami drewniano-aluminiowymi

Kiedyś tylko okna drewniane, potem wygodny zamiennik z PCV, a teraz na rynku pojawiają się okna drewniano-aluminiowe, które niosą ze sobą duże możliwości stylizacyjne, wysoką termoizolacyjność i znacznie lepsze zabezpieczenie przed hałasem. Do tego prezentują się świetnie zarówno od środka jak i z zewnątrz.

Konstrukcja z drewna i aluminium

Ich główną cechą charakterystyczną jest podwójna konstrukcja, która opiera się na drewnie oraz aluminium. Od środka ramy okienne wykonane są z wysokiej jakości drewna sosnowego, dębowego, modrzewiowego lub innego rodzaju, w tym również drzew egzotycznych, natomiast od zewnątrz okno posiada aluminiową ramę lub specjalne aluminiowe nakładki.

Aluminium zastosowane od zewnątrz to dodatkowe wzmocnienie dla całej konstrukcji, tym samym okna drewniano-aluminiowe cechują się wyjątkową stabilnością oraz wytrzymałością. Aluminium jest również świetnym zabezpieczeniem przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi jak opady oraz promieniowanie słoneczne.

Wyjątkowe zabezpieczenie przed chłodem i hałasem

Zastosowanie dwóch rodzajów materiałów oraz specjalnej pianki między drewnem a aluminium zagwarantowało wyjątkowe zabezpieczenie termoizolacyjne. Okna drewniano-aluminiowe z powodzeniem mogą być stosowane w domach pasywnych dając wysokie zabezpieczenie przed wciskającym się do mieszkań chłodem i uciekającym ciepłym powietrzem.

Zastosowane rozwiązania mają przełożenie również na wysoką ochronę przed hałasem z zewnątrz. Posiadają wysoki współczynnik dźwiękoszczelności i tym samym świetnie sprawdzą się w miejscach o natężonym hałasie, jak na przykład ruchliwe ulice. Znacznie podnoszą komfort przebywania we własnym domu dając uczucie przyjemnej ciszy.

Duże możliwości stylizacyjne

Okna z drewna oraz aluminium to również szerokie możliwości stylizacyjne. Od środka drewniane z widocznymi naturalnymi słojami są prawdziwą ozdobą dla każdego domu, dają efekt przytulności, ciepła oraz szczególnej elegancji.

Zastosowane od zewnątrz aluminium to prawdziwe pole do popisu. Można je nie tylko formować w dowolny sposób stylizacyjny, ale również malować na wybrany kolor. Dlatego okna z aluminium oraz drewna sprawdzą się zarówno na nowoczesnych, klasycznych jak i stylizowanych budynkach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.