Skip to content Skip to footer

Filtry do wody – najlepszy sposób na dobrą wodę!

Dzisiaj niestety na zdecydowanie większym terenie Polski woda z kranu nie jest najlepszej jakości. Najczęściej problem dotyczy jej twardości, ponadto może pojawić się za duża ilość żelaza, drobnoustroje albo przykry smak bądź zapach. Stolica państwa – Warszawa również niestety nie jest wolna od tych problemów. Czy jednak my sami możemy sobie jakoś pomóc?

Skutki najczęstszych problemów

Odpowiedzmy najpierw na pytanie, czy jest sens szukać w ogóle jakiejś formy pomocy? Czy wyżej wspomniane problemy naprawdę nam przeszkadzają? Niestety tak. Twarda woda odpowiada przede wszystkim za krótką żywotność pralek, zmywarek itp. Dodatkowo wpływa niekorzystnie na naszą skórę, wysuszając ją. Obecność drobnoustrojów sprawia, że nie możemy spokojnie napić się wody z kranu, ani nawet przepłukać nią ust. Przykry smak i zapach zaś po prostu przeszkadzają.

Pierwszy krok – uzdatnianie wody Warszawa

Widać zatem, że wiele zyskamy na jakości i komforcie życia, jeśli zdecydujemy się jednak na uzdatnianie wody Warszawa obecnie mieści wiele placówek firm, które zajmują się właśnie tą problematyką. Ich pierwszym posunięciem będzie zapewne wykonanie analizy wody. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaki dokładnie jest skład naszej wody i zastosować odpowiednie filtry do wody.

Drugi krok – Warszawa zmiękczacze wody

Drugim krokiem będzie zapewne dostosowanie odpowiedniego rodzaju filtra do wody, aby zredukować jej twardość. Za nią odpowiadają obecne w nadmiarze jony magnezu i wapnia. Aby je skutecznie wyeliminować należy zastosować filtry z żywicami jonowymiennymi. Dzięki nim otrzymamy wodę z mniejszą zawartością jonów magnezu i wapnia, a większą jonów sodu.

Trzeci krok – redukcja pozostałych problemów

Następnie pracownicy firmy zaproponują odpowiednie filtry do wody, które będą miały za zadanie uzdatnić naszą wodę. Mogą to być lampy UV, odżelaziacze, czy też filtry węglowe służące poprawie właściwości organoleptycznych. Nie musimy się również martwić o montaż – zazwyczaj firmy oferują od razu tę usługę. Pozostaje jeszcze tylko kwestia ceny. Warto tu wspomnieć, że uzdatnianie wody jest swego rodzaju inwestycją – wykładamy konkretną sumę, jednak zwraca się ona nam dość szybko, ponieważ nasza pralka dłużej żyj, nie wydajemy co pół roku na hydraulika, nie tracimy całego dnia na szorowanie białego osadu…

Podsumowując – warto zainwestować w filtry do wody firmy http://ewoda.pl/. Często teraz wydaje nam się, że nasze problemy z wodą nie są specjalnie dokuczliwe. Jednak ogromną ulgę odczujemy, gdy już je zastosujemy. Nawilżona skóra, pomimo braku balsamów, ładnie pachnąca woda, bez konieczności wlewania olejków, długie życie pralki, brak osadu, smaczniejsza herbata – to tylko podstawowe zmiany, jakie wprowadzą w nasze życie filtry do wody.