Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić wygodną kołdrę zimową?

Kiedy noce stają się zimne, wiele osób narzeka na to, że nocą marznie. Wyziębiony organizm nie może się zregenerować, jest także zmęczony i bardziej podatny na choroby. Dlatego jeszcze przed nadejściem zimy warto wyposażyć się w ciepłą, zapewniającą doskonałą izolację cieplną kołdrę zimową. Jak ją wybrać i gdzie ją kupić?

Zima – pora na wymianę pościeli w sypialni

Sypialnia podobnie jak garderoba wymaga drobnej reorganizacji przed nadchodzącą zimą. Konieczna jest przede wszystkim wymiana pościeli. Lekka narzuta, która służy do przykrywania się latem, zimą na pewno nie spełni dobrze swojej roli. Zimą idealnym wyborem będzie grubsza, izolująca kołdra zimowa.Nawet jeśli w mieszkaniu jest ciepło, lekarze zalecają, by sypialni przykręcić kaloryfer i utrzymywać temperaturę na poziomie maksymalnie 20 stopni. W tej temperaturze łatwiej się zasypia, a sen jest spokojniejszy i bardziej komfortowy. Powietrze jest też bardziej nawilżone i nie powoduje podrażnienia dróg oddechowych, a tym samym zwiększa odporność na infekcje i ułatwia utrzymanie dobrego zdrowia przez całą zimę. Pod warunkiem wyposażenia się w ciepłą, zapobiegającą wychłodzeniu organizmu kołdrę zimową.

Jaką kołdrę zimową kupić?

Jaka powinna być dobrej jakości kołdra na zimę? Ta musi mieć dwie cechy: musi izolować od chłodu i ochraniać przed wyziębieniem, ale też nie powodować pocenia się. Oprócz tego powinna być lekka, po spanie pod ciężkimi kołdrami dla wielu osób jest bardzo mało komfortowe. Alergicy powinni także zwrócić uwagę, by kołdra była antyalergiczna i nie powodowała nasilenia uczulenia. W sklepach dostępne są kołdry zimowe z materiałów naturalnych oraz kołdry zimowe syntetyczne. Te pierwsze są najczęściej ciężkie, powodują namnażanie roztoczy, nie są polecane alergikom. Drugie są lekkie, łatwe w utrzymaniu, z powodzeniem można je prać w pralce.

Gdzie kupować dobrej jakości kołdry zimowe?

Dobrej jakości kołdry zimowe są dostępne przede wszystkim w profesjonalnych sklepach z tekstyliami oraz z wyposażeniem do domów i mieszkań. Najważniejsze jednak, by były wykonane z wysko gatunkowych materiałów i były ładnie wykończone. Warto stawiać na renomowanych, dbających o jakość producentów, by kołdra przez lata dobrze służyła i zachowała ładny wygląd.

Kołdry zimowe znajdziesz w ofercie Vege Home