Skip to content Skip to footer

Sauna, czyli trochę luksusu w twoim domu

Sauna to wspaniały wynalazek, dzięki któremu można doskonale zadbać o zdrowie ciała i ducha. Chwila relaksu w saunie to bowiem jeden ze znakomitych detoksów dla skóry, polecany do stosowania regularnie, nawet dwa lub trzy razy w tygodniu. Dzisiaj saunę może mieć praktycznie każdy, kto dysponuje wolnym pomieszczeniem w domu.

Montaż sauny

Od pewnego czasu sauna jest bardzo popularnym elementem domowego spa, na który decyduje się wielu właścicieli domów prywatnych. Aby zorganizować w swoim domu saunę, rzeczywiście trzeba dysponować dodatkowym pomieszczeniem. Często druga łazienka staje się zatem miejscem przeznaczonym właśnie na zabudowę pod saunę. To doskonały pomysł, bo możliwość korzystania z sauny pod swoim dachem, to zdecydowanie więcej komfortu. Poza tym dzięki temu z sauny można korzystać praktycznie o każdej porze dnia i nocy.

Ile trwa montaż saun?

Montaż saun przebiega szybko i sprawnie, dlatego zwykle nie łączy się z jakimś dużym remontem w domu. Trzeba tylko mieć prawidłowo rozwiązany problem wentylacji. To tak naprawdę najistotniejszy element – dzięki temu w saunie nie tylko panuje odpowiedni klimat, a powietrze krąży nawilżając każdą część ciała, ale też nie dochodzi do zawilgocenia ścian. To zatem kluczowy elementy bezpieczeństwa tak naprawdę dla samego domu. Jeżeli pomieszczenie pod saunę było zatem przygotowane odpowiednio wcześniej, uwzględniane już na etapie projektu czy budowy domu, saunę uda się zamontować dosłownie w jeden dzień. Co więcej, koszt powinien być niższy niż 10000 zł. To zatem wydatek, który jest wart uwagi, ze względu na wiele doskonałych właściwości saun.

Dla kogo sauna w domu?

Z tak zwanej fińskiej sauny może korzystać praktycznie każdy. Istnieje naprawdę niewiele przeciwwskazań. Tak sauna polecana jest nawet dla małych dzieci. Jeżeli czas nie pozwala na korzystanie regularne z sauny ogólnodostępne, sauna w domu to świetne rozwiązanie. Do sauny można wybrać się na przykład po zakończeniu intensywnych ćwiczeń, aby zrelaksować się i dać odpocząć obolałym mięśniom. Dzięki temu toksyny z organizmu będą jeszcze lepiej usuwane, a przecież po dawce ruchu, która pobudza krążenie, detoks jest właśnie najbardziej wskazany. Z takiej sauny mogą korzystać zatem starzy i młodzi. To doskonały wynalazek dla każdego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw